Son zamanlarda birçok site yasaklı site arasına girdi. Ee tabi bizim Türk kullanıcısı ne yapıyor? Tabiki kuralları çiğniyor. İnternette baktım şöyle hep eski ve windows xp için dns değiştirme yazıları var. Artık günümüz kullanıcılarının çoğunluğu windows 7 ye geçti. İşte bu yüzden konumuzda windows 7 de dns değiştirmeyi anlatacağım. Windows 8 kullananlar üzülmesin. Windows7 ile windows 8 arasında pek fark olmadığı için dns değiştirme windows 8 de de aynıdır. Halen youtubeye bazı yerlerden girilememekte bu yöntemler youtubeye dns ile giriş yapabilirsiniz.
Dns numaraları Domain Name Server yani internette dolaşırken sizin kullanmış olduğunuz alan adı servis isminiz olarak adlanaırılır ve Türkiye’de birçok site mahkeme kararı ile erişim iznine kapatılmıştır. Bunların başında sosyal video paylaşım sitesi youtube gelmektedir. işte yabancı ülkelerin dnslerini kullanarak bu yasaklı erişim izni engelli sitelere giriş yapabilirsiniz. Şimdi gelelim Dns numarası nasıl değişrilir sorusuna,

Öncelikle Denetim masasından ağ bağlantılarıma tıklayıp kullanmakta olduğunuz bağlatıya sağ tıklayıp özellikler seçeneğini seçiyorsunuz,

Windows 7 DNS Ayarları

Ardından yukarda resimde gördüğünüz işaretli yerdeki YEREL AĞ BAĞLANTISI seçeneğine tıklıyorusunuz.

Açılan pencerede,

Windows 7 DNS Ayarları

Resimde gösterilmiş olan Özellikler butonuna basıyoruz.

Açılan yeni sayfadan,

Windows 7 DNS Ayarları

Internet Protokolü sürüm4 (TCP/IPv4) yazan kısmı çift tıklayıp sonra ki aşamaya geçiyoruz.

Açılan yeni pencerede,

Windows 7 DNS Ayarlı
DNS sunucu adresini otomatik olarak al seçeneğinin altında yer alan Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullankısmını işaretleyip resimde görüldüğü gibi yeni dns adres numaralarımızı kutucuklara doğru şekilde girip eğer çıkarken ayarları doğrula seçeneği varsa onuda işaretleyip TAMAM düğmesine basıyoruz. Artık dns adresimizi başarı ile değiştirmiş bulunmaktayız.
Dikkat edilecek en önemli husus ise kesinlikle Yerli DNS KULLANMAYINIZ! Direk Yabancı DNS KULLANACAĞIZ. Aşağıda bazı DNS adreslerinin listesini bulacaksınız.

4.2.2.2
4.2.2.3
4.2.2.4
4.2.2.5

4.2.2.4

4.2.2.6

8.8.8.8
8.8.4.4
Benim tavsiyem sizlere 8.8.4.4 ve 4.2.2.4 kullanmanız olacaktır. Bu şekilde tüm dünya sitelerine rahatlıkla girersiniz ve kesinlikle en ufak bir sıkıntı çıkmayacaktır.
 
Windows XP kullanıcılarıda Yerel Ağ Bağlantılarına sağ tıklayıp Özellikler diyerek aynı şekilde ayarlama yapabilirler…
Eskiden ip adresi verilirdi. Örneğin : open dns ayarları kullanılırdı.
Yeğlenen DNS sunucusu: 208 . 67 . 222 . 222
Diğer DNS sunucusu: 208 . 67 . 220 . 220
Bunlar gibi ama artık bunlar fayda etmiyor. Benim anlattığım gibi yaparsanız % 100 kesinlikle yasaklı sitelere girebilirsiniz.
Googleden gelen aramalar : open dns 222 , dns 220 , youtube dns,222 dns, dns 222,220 220 dns,yasaklı sitelere girme,yasaklı sitelere girme ıp,yasak site,dns 208,yabancı sitelere giriş
Yasaklı Sitelere Girme (Resimli Anlatım) Dns Değiştirme

Yasaklı Sitelere Girme (Resimli Anlatım) Dns Değiştirme” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.