wordpress-surum-gizleme-versiyonWordPress, dünyanın en çok kullanılan web site sistemleri arasında yer almaktadır. Oluşturulduğu günden, bugüne kadar popülerliğini devam ettirmekte olan ve büyük sitelerin de altyapıları için tercih ettiği WordPress, açık kaynak koda sahip bir sistemdir. WordPress’in açık kaynak kodlu bir sistem olması sebebiyle, amacının dışında bu sisteme giriş yapmak isteyen kötü amaçlı kişi ve yazılımlar WordPress kullanıcılarına sorun yaşatabiliyor. Her şeyden önce eğer bir WordPress sürümü kullanıyorsanız, mutlaka her güncellemeyi doğru ve zamanlı bir şekilde yapmanız büyük bir önem teşkil etmektedir. Güncellemeler, sistem üzerinde yer alan küçük açık ve hataların iyileştirilmesi için yapıldığından dolayı, sistemi amacı dışında kullanan kişiler eksi sürümlerden yararlanmaktadır. En kötü senaryo ise eski WordPress sürümünde yer alan açıkları kullananların aralarında hızlı bir etkileşimin olmasıdır.

WordPress Versiyonu Nasıl Görünür?

WordPress altyapısına sahip olan bir site açıldığında, site içerisinde bulunan herhangi bir sayfaya sağ tıklayarak “Sayfa Kaynağını Görüntüle” seçeneğine tıkladığınızda WP sürümünü görebilirsiniz.

WordPress Versiyonu Nasıl Gizlenir?
Wordpress sürüm versiyonunu gizleme

Siteniz için versiyon gizlemek oldukça basit ve etkili bir yöntemdir.

Versiyonu gizlemek için; tema içerisinde yer alan functions.php adlı dosyayı açarak, remove_action(‘wp_head’, ‘wp_generator’); kodlarını eklemeniz gerekiyor.

 

WordPress versiyonu nasıl gizlenir?
Etiketlendi:                 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.