wordpress-cpu-sorunu-ve-cozumuWordPress günümüzde blog yazarları tarafından kullanılan en popüler CMSlerden biri. Geniş tema ve eklenti arşivi, düzenlenebilir ve geliştirilebilir tasarımlara sahip olması sebebiyle kullanıcıları tarafından sevilerek kullanılan WordPress zaman zaman kullanıcılarının başına sorunlar açabiliyor. Her ne kadar bazı sorunlar sistem kaynaklı olsa da, en çok karşılaşılan ve yönetici hatası sebebiyle oluşan sorun CPU sorunudur.

AŞırı CPU tüketimini azaltmak ve sitenizin bu sorunla karşılaşmasını engellemek için alınacak önlemler ise bir hayli basit.

1)      Eklentileri Azaltalım.
Kullandığımız eklentilerin çoğu aşırı CPU tüketmesiyle biliniyor. Eğer imkanımız varsa eklenti yerine kodları tercih edelim. İhtiyaçlarımızı minimum eklenti sayısı ile kapatmaya özen gösterelim.

2)      Sayaç Eklentileri Kullanmayın.
Sayaç eklentileri sitenin tüm alanlarında aktiflik gösterdiği için aşırı CPU yemeye sebep olur. Bu yüzden eklentiler yerine bunu böcekler ile sağlayan Metrica veya Analytics tarzı kaynak kodlu uygulamaları kullanın.

3)      Cache Eklentileri Kullanın.
Her ne kadar eklentilerden uzak dursak da bu eklenti site hızınızı arttıracaktır. Uygun bir cache eklentisi beğenerek kullanmanızı tavsiye ederim.

4)      Resimleri Küçültüp Kodları Azaltın.
Website üzerindeki resimlerin boyutlarını küçültmek için bir çok yöntem vardır. Bunların uygulanmasının ardından site açılış hızı ve CPU tüketimi azalacak, kodlarla beraber minimuma inecektir.

WordPress Site CPU’sunu düşünen arkadaşlar bu yöntemler ile istediklerine kesinlikle varacaklardır. Keyifli bloglamalar.

WordPress cpu sorunu ve çözümü Nedir?
Etiketlendi:                     

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.