Merhaba arkadaşlar bugun webmaster arkadaşlarımı düşünerek onların işine yarayacak bir google chrome toolbarı olan alexa toolbarının eklenti olarak aktif edilmesini  göstereceğim. Bildiğiniz üzere dünyada siteler arasındaki rekabeti artırmak için birçok toplist sitesi vardır bunların en büyüğü tartışmasız dmoz ve alexadır.

Alexa arama motoru optimizasyonu açısından da son derece önemli bir sitedir. Google başta olmak üzere günümüzün hemen tüm arama motorları bir siteyi kendi dizinleri içinde yerleştirme yaparken o sitenin alexa değerini de bu hesaplama içine dahil etmektedir. Bu durum sitelerimizin google da ilk sayfa çıkabilmesi için alexa’yı da planlarımız içine koymamız gerektiği gerçeğini ortaya koymaktadır.

 

Google chromede Alexa Eklentisini ( toolbarı) Aşağıdaki adresten kurabilirsiniz. Eklenti sayfası önünüze geldiğinizde sağ üstteki linke tıkladığınızda otomatik olarak kurulum baslayıp bitecektir.

 

Google Alexa Toolbarını İndirin..

 

Kullanıma gelecek olursak eklentiyi kurduğumuzda adres çubuğunun sağında  2 kutucuk var ona tıkladığımızda bulunduğumuz sayfanın alexa değerlerini görebiliriz..

 

Teşekkür için bir yorum yeterli. :)

 

 

 

 

Google Chrome Alexa Toolbar(eklenti) İndir

Google Chrome Alexa Toolbar(eklenti) İndir” üzerine 2 düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.