Değerli ziyaretçilerim ve sitemizi takip eden değerli arkadaşlarım bu konumda sizlere facebooktan veya herhangi bir video olan bi siteden  herhangi bi site kullanmadan nasıl o videoyu indirebileceğimizi anlatacağım.Malum artık günümüz insanları facebookta gününün büyük bölümünü geçiriyor. Bu nedenle  birsürü paylaşımları okuyup , videoları izliyor. Bazı videolar kullanıcının hoşuna gidip indirmek istiyor. İşte bu noktada tıkanıp kalıyor insan. Aynı şey benim basıma geldi dedim kendi kendime acaba ne ile indirebilirim facebooktaki videoları. Ve şöyle bi araştırma yapayım dedim ve birden çok program önüme çıktı ama ben bir programı daha çok sevdim. Onun ismi internet download manager. Sizlere işte bu programı anlatacağım.

Bahsettiğim bu programı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz..
Link : Buradan
Programın kurulumunu dosyanın içindeki  “kurulum okuyun” adlı text dosyasında detaylı olarak açıklanmıştır. Yapamayanlar olursa yorum olarak yazsınlar , kurulumu konu açarak tekrar anlatabilirim.

Şimdi programımızı kurmuş varsayıyorum.. Öncelikle facebook’umuza giriş yapıyoruz. Ve dilediğimiz videoyu çalıştırıyoruz..

facebookta video indirme

Çalıştırdığımız anda ekranımızın sol altında ” Bu sayfadan video dosyasını indir “ diye bi kutucuk oluşuyor. Ve bu kutucuğa tıklıyoruz.

facebookta video indirme

Kutucuğa tıkladığımızda karşımıza çıkan ekranda dosya indirme bilgisi çıkacaktır. Bu bölümde kutucuk işareti ile aldığım yer yani “ …” ile gösterilen yere tıkladığımızda videoyu nereye indireceğimizi belirleyip kaydet diyoruz.

facebookta video indirme

facebookta video indirme

 

Kaydet  dediğimizde tekrar bi önceki kutucuğa gelecektir o ekranda “indirmeyi baslat “ sekmesine tıklıyoruz..Ve indirme işlemi başlayacaktır.

Facebookta video indirme

İndirme işlemi bittiğinde Karşımıza aşağıdaki gibi bir kutucuk gelecektir.

FAcebookta video indir

Bu kutucukta :

: İndirdiğiniz dosyayı direkt olarak açmak için kullanılır.

Birlikte aç : Bu sekme indirdiğiniz dosyayı Varsayılan program yerine sizin seçeceğiniz bir program ile açar.

Klasor  aç : Bu sekme ise indirdiğiniz videonun indirilen klasorunu açar.

Kapat : Bu kutucuğu herhangi bi işlem yapmadan kapatır.

Ve hepimize geçmiş olsun.. Umarım faydası olur.  He şunuda belirtmek istiyorum. Bu işlemi diğer youtube gibi video sitelerindede yapabilirsiniz.

Teşekkür için bir yorum yazmanız yeterli arkadaşlar.

 

 

Facebookta Video İndirme Resimli Anlatım

Facebookta Video İndirme Resimli Anlatım” üzerine 2 düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.