Arkadaşlar  bu tatilde memleketim olan manisaya gittim. annem ve kardeşim bi baktım bi diziye merak salmışlar. Bu dizi pis yedili. merak ettim ve bi bölümünü izledm ve lise öğrencilerin hayatını anlatan bi dizi.  Bu dizi hafta içi salı günleri akşamları yayında oluyor.

Bu pis yedili adlı dizinin amacı veya nasıl ortaya çıktığını soracak olursanız :

Pis yedili dizisi okudukları lisede çıkan yangın sonucu açıkta kalan yedi liseli gencin, zorunluluktan geçiş yaptıkları özel bir kolejde ikoncanlar adını taktıkları yeni kolejli arkadaşlarıyla aralarında geçen atışmalı ve eğlenceli diyaloglarla dolu bir okul hikayesi.

İstanbul’un varoş mahallelerinden birindeki yoksul öğrencilerin okuduğu devlet lisesi çıkan yangın sonucu kül olur. Milli Eğitim’deki idealist danışman Filiz hanım, öğrencileri tıklım tıkış diğer ilçe liselerine yerleştirir ama yedi öğrenciye gidecekleri bir okul bulamaz. Tek seçenek ilçe sınırları içindeki zenginlerin ve yüksek bürokratların çocuklarının okuduğu Özel Girişim Koleji gibi gözükmektedir. Filiz hanım bu Yedi öğrenci için okulun kapısını çaldığında terslenir. Ama pes etmez ve zorla da olsa yedi fakir öğrencinin zenginlerin okuduğu bu koleje kabul edilmelerini sağlar.

Kolejin başarıya endeksli sistemine sıkı sıkıya sahip çıkan müdiresi Esma Sultan bu öğrencilerin not ortalamalarını düşüreceği endişesiyle onları istemese de, altın kalpli müdür yardımcısı Hasan Paşa‘nın ve Filiz öğretmenin destekleri ile bu yedi öğrencinin hayatında yeni okullarında yepyeni bir yaşam başlar.

Mahallenin haytaları, zengin ailelerin çocuklarıyla aynı çatı altında buluşunca çatışmalar da başlar. Çünkü okulun yedi yeni öğrencisi tam bir Pis Yedili çetesi gibidir. Her birinin de lakapları vardır. Bayrampaşalı, Orço, Pc ve Trafo lakaplı erkeklerin yanı sıra sarışınlığı nedeniyle Cimbom, esmerliği yüzünden Kara Biber, her işe karışması nedeniyle adı Salça’ya çıkan kızlar, kısa sürede kolejin altını üzerine  getirecektir.

Okulun modern ve çağdaş yapısı alıştıkları bir şey değildir ama hem uyum hem uyumsuzlukla dolu günler içerisinde yeni yuvalarını da sahipleneceklerdir. Burada aşık olacaklar, burada dövüşecekler, burada başaracaklardır.

 

Ekranların sevilen dizisi Pis yedili her salı yeni bölümleri ile showtv ekranlarında olmaya devam ediyor.

Bu kadar açıklamadan sonra asıl konunun amacı olan dizi müziğine gelelim. Dizi müziği gayet hoş olmuş. Sözleri videonun altındadır..


 

Sözleri :

Nefesimi tuttum

Korkmuyorum

bugün vazgeçmek için çok erken

uzar mı yol giderken

Sormuyorum

Adımlarım hep büyük kendimden

Belki çok üzülüp giderim gelmem

Belki yağmur olup yağarım bilmem

Hiç bitmez bu masal

Belki zoru seçmek gelir içimden

Belki hayatla yüzleştiğimden

Hiç bitmez bu masal

Ben yazar ben yaşarım

Pis Yedili Dizi Müziği – Şarkı sözleri | İndir
Etiketlendi:                             

Pis Yedili Dizi Müziği – Şarkı sözleri | İndir” üzerine 7 düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.