zamanda-yolculuk-mümkün-müZamanda yolculuk, geçmişten bu zamana kadar tüm insanlığın net olarak cevaplanamayan soruları arasında baş sıralarda yer almaktadır. Günümüzde zamanda yolculuğun olabileceğini iddia edenler var olduğu gibi zamanda yolculuğun var olamayacağını da iddia edenler mevcut. Bilim insanları ise bu konu için sürekli yeni teoriler üretmekte ve bu konu hakkında olan teorileri çözmek üzerine çalışıyorlar.

California Teknoloji Enstitüsü’nün yaptığı açıklamada “Gerçeği tıpkı şu anki zaman gibi değerlendirmeliyiz” olarak nitelendiriyor.
Zamanda yolculuk mümkün müdür?

CERN’de yapılan deneylerin birçoğu zaman kavramı üzerine ve zamanda yolculuk kavramı kuramı üzerine. Bilim insanlarının çoğunluğu geleceğin, hayal ettiğimiz kavram gibi olmadığı konusunda hem fikir. Geleceği tıpkı geçmiş zaman gibi nitelendirmemiz gerektiğini söyleyen bilim insanları yine de bu konuda net bir ifade kurma konusunda yetersiz kalıyor.

Zaman kavramının çözülebilmesinde en önemli kavramlardan biri de uzay boşluklarında bulunan solucan delikleri. Solucan delikleri hakkında karşıt görüşler çoğunlukla çarpışsa da, ortak tek fikir zaman konusunda önemli bilgilerin solucan deliklerinden geçtikleri. Fakat günümüzde solucan delikleri hakkında net bilgilere ulaşmak şu an için mümkün değil.

 

 
[onemli]Peki siz zamanda yolculuk hakkında neler düşünüyorsunuz ?[/onemli]
 

Zamanda yolculuk mümkün müdür?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.