windows-10-sistem-gereksinimleri
Microsoft dün düzenlediği bir etkinlikle yeni Windows işletim sistemi olacak olan Windows 10’u resmi olarak tanıtmıştı. Windows 9 beklenirken Microsoft’un Windows 10 adını tercih etmesi biraz ilginç karşılansa da Windows 10’un özellikleri bu tip garip bir tepki doğurmamıştı. Windows 8’in kullanışlı özelliklerini Windows 7’nin sevilen klasik özellikleri ile birleştiren Windows 10 kullanıcıların taleplerine daha çok kulak veren bir işletim sistemi olacak gibi görünüyor.

 

Microsoft, Windows 10’u resmi olarak duyurduğu etkinlikte yeni işletim sisteminin bir önizleme sürümünün de 1 Ekim 2014 tarihinde yayınlanacağını duyurdu. Peki Windows 10’u ve Windows 10 Önizleme Sürümü’nü bilgisayarlarımızda çalıştırabilecek miyiz? İşte bu sorunun cevabını Microsoft iletişim müdürü Frank Shaw attığı bir Tweet ile verdi. Frank Shaw’ın paylaştığı bilgiye göre Windows 10 sistem gereksinimleri Windows 8 ile aynı olacakmış. Windows 8 sistem gereksinimleri şu şekildeydi:

 Windows 10 sistem gereksinimleri

Windows 10 Bilgisayarım Kaldırır Mı?

 

1 GHZ PAE, NX ve SSE2 destekli işlemci

32 Bit için 1 GB, 64 Bit için 2 GB RAM

32 Bit için 16 GB boş depolama alanı, 64 Bit için 20 GB boş depolama alanı

WDDM sürücülerine sahip DirectX 9 destekli ekran kartı

Sistem gereksinimlerine bakıldığında bu gereksinimlerin oldukça düşük tutulduğu görülebiliyor. Böylece birçok farklı cihaz Windows 10’un kullanışlı özelliklerinden faydalanabilecek.
Peki siz Windows 10 u denediniz mi?

Windows 10 sistem gereksinimleri nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.