whatsapp-da-sesli-aramaDünyadaki mobil kullanıcılarının hemen hepsi artık WhatsApp uygulamasını kullanır durumda. WhatsApp’ın anlık mesajlaşma imkânı sayesinde isteyen herkes istediği anda arkadaşlarıyla, sevgilisiyle, eşiyle veya akrabalarıyla mesajlaşabiliyor. Facebook’un WhatsApp’ı satın almasıyla WhatsApp geliştirmelere imza atar hale geldi. Sıklıklı adını duyduğumuz sesli arama özelliği sonunda WhatsApp kullanıcılarına sunuldu.

WhatsApp Sesli Arama Nasıl Yapılır?

İlk olarak, akıllı telefonunuzdan WhatsApp sesli arama yapmak için, telefonunuzda yüklü olan WhatsApp sürümünün en son sürüm olması gereklidir. Son sürüm yüklü değilse bile mutlaka güncelleştirme yapmalısınız.

WhatsApp uygulamasının son sürümünü yükleme işlemini tamamladıktan sonra ise, sesli arama için WhatsApp’a giriş yapmanız gerekiyor. WhatsApp’a girişinizi de başarılı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra ekranın sol köşesinin üstünde bulunan “Çağrılar” yazısına basın.

Çağrılar ekranı önünüze geldiğinde ilk olarak size sesli arama geçmişinizi sunuyor. WhatsApp uygulamasında sesli arama yapmak içinse menünün genellikle sağ üst köşesinde yer alan + işareti ile bulunan telefon ahizesi logosuna basın. Buraya bastıktan sonra karşınıza rehberiniz gelecektir. Rehberinizden herhangi bir ismi seçerek sesli olarak arayabilirsiniz.

 

 

Whatsappda sesli arama nasıl yapılır?
Etiketlendi:         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.