whatsappSon zamanlarda popüler olan ve internet üzerinden rehberimize kayıtlı kişilerle ses gönderme ve mesajlaşmamıza olanak tanıyan Whatsapp, her geçen gün kendini yenileyerek gelişmeye devam ediyor.Fakat böylesine iyi bir fikire akıl ortağı olmadan da olamazdı.Sonradan geliştirilen Line ve Wechat programları da Whatsapp ‘ın tahtını ele geçirmeye çalışıyor.

Mesajlaşma konusunda öne çıkan Whatsapp, görüntülü ve sesli konuşma alanında Line ve Wechat ‘in arkasında kalıyor.Her 2 programda da çok iyi ses ve görüntü ile konuşmanız mümkün.

Ayrıca Line ve Wechat ‘de olan bir diğer iyi özellik ise “salla” özelliği.Arkadaş listenizde olmayıp da yakınınızda olan biri ile aynı anda akıllı telefonlarınızı salladığınızda birbirinizi eklemiş oluyorsunuz.

WeChat ‘te ek olarak bunu farklı tanımadığımız insanları eklemek için de kullanıyoruz.

 

whatsapp

Birçok arkadaşınız ile aynı konuşmada olmak istiyorsanız bu 3 program için de mevcut.İstediğiniz kadar arkadaşınızı konuşmaya davet edebilir, konuşabilirsiniz.

 

Dosya Aktarmak

Telefonunuzda bulunan fotoğraf, ses kaydı ve videolardan istediğinizi bu 3 program yoluyla gönderebilirsiniz.Ek olarak Whatsapp ‘da hızlı ses kaydı alıp direk arkadaşınıza iletmeniz mümkün.Fakat Whatsapp ‘la direk sesli arama yapamıyorsunuz.

Arkaplanlar ve İfadeler

Arkadaşlarımızla olan konuşmalarımızda bütün programlarda arkaplanı değiştirip istediğimiz resmi koyabiliriz.İfadelere değinecek olursak bazıları ortak olmak üzere, her programın kendine ayrı ifadeleri bulunmaktadır.Küçük, büyük birçok kategoride ifadeler içermektedir.Ayrıca satın alınabilecek gelişmiş ifadeler de mevcuttur.

 

Son olarak hangi platformlarda boy gösterdiklerini inceleyecek olursak, her 3 uygulamayı da Android, IOS, Nokia, Windows Phone ve Blackberry için kullanabiliyoruz.

Whatsapp , Line , WeChat Arasında Karşılaştırma
Etiketlendi:                 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.