turk-mali-akilli-telefonGelişen teknolojinin insanlığa sunduğu en büyük armağanlardan biri olan akıllı telefonları artık herkesin elinde görmemiz oldukça kolay. Dünyaca ünlü markaların dahi çağa ayak uydurma amacıyla akıllı telefon üretmesi, akıllı telefon pazarının ve piyasasının ne kadar güçlü olduğunu gözler önüne seriyor. Özellikle fiyatı yüksek miktarlardan oluşan akıllı telefonları dünyaca ünlü markaların satması, ülkenin ekonomisini geliştiriyor ve can veriyor.

Peki, dünyaca ünlü Apple, Samsung, LG gibi firmaların akıllı telefonlarına karşılık Türk malı akıllı telefonlar neler diye merak edenler için bir makale hazırladık.
Türk Malı Akıllı Telefonlar – Türk malı akıllı cep telefonları

Vestel Venüs

Tam anlamıyla Türk malı olan Vestel Venüs, akıllı telefon dünyasında ülkemizi gururla temsil eden güzel bir örnek. Vestel mühendislerinin dünyaca ünlü firmalarla yarışabilecek düzeyde sisteme sahip ürettiği Vestel Venüs, Türk kullanıcıların da beğenisini kazanmış durumda. Kullanışlı yapısı ve kullanıcılara sunduğu hafif hislerle Vestel Venüs, Türk firmalarına öncülük yapmaktadır.

Turkcell t40

Bir diğer gururumuz olan ilk yerli akıllı telefon olarak lanse edilen telefon ise Turkcell t40. T40, akıllı telefon kullanıcıları tarafından yoğun bir ilgiyle karşılaşmıştı.

Türk malı akıllı telefonlar nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.