Teknolojinin ilerlemesiyle günlük işler internete karıştı diyebiliriz. Bunlardan biride çöpçatanlık. Eskiden arkadaşlar çöpçatan olurdu şimdilerde ise teknolojinin sayesinde programlar, siteler, tvler. İşte bu örneği vermemdeki amaç bugün sizlere tanıtacağım uygulama.

Uygulamamızın adı Tinder. Tinder normal arkadaşlık uygulamalarından farklı olarak iki kişinin birbirini beğenmesi sonucunda birbirleriyle tanışma ortamı kurduruyor.
Daha detaylı açıklayacak olursak ;
Tinder nedir ?

Tinder uygulaması belirli lokasyon içerisinde çalışan ve sizin belirlediğiniz aralıklarda yani km bazında kişileri önünüze serip beğendiğiniz adaylara beğendim sekmesini kullanarak onlara ulaşmayı amaç edinen bir program olarak tanımlayabiliriz.

Programı android veya İOS tabanlı telefonumuza kurdukdan sonra öncelikle profilimizi oluşturuyoruz. Ee tabi kimse profilinde açıklama olmayan biriyle tanışmak istemez dimi :) Neyse profilimizi oluşturduktan sonra rastgele diyerek sistemin bize önerdiği kişileri beğeniyoruz veya pas geçiyoruz. Beğendiğiniz kişilerde aynı sizin yaptığınızı yapıyor, sizin beğendiğiniz kişi sizide beğenirse sohbet bölümü açılıyor ve birbirinizle konuşmaya başlıyorsunuz. Bundan sonrası size kalmış :) tinder uygulaması elinden geleni yaptı çöpçatan olaraktan :)

Tinder uygulaması ülkemizde yeni keşfedilen uygulamalardan olsada ülke dışında bu program epeyce ün kazanmış durumda.

Bazı arkadaşlar su sorunu dile getirmiş.

-tinder neden kimseyi bulmuyor ? Tinderde kimseyle eşleşemiyorum.

Bunun cevabı şudur ki etrafınızda tinder kullanan kişi sayısı olağandan az olduğu için eşleşme yapılmıyordur.

Eee sizde bi tinderi indirip belki bi çay içecek arkadaş bulabilirsiniz :)

Tinder nedir ? Nasıl kullanılır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.