Akıllı telefonların artık hemen herkesin elinde ve cebinde olmasıyla birlikte hayatımınızın bir parçası olarak kabul ettiğimiz açık bir gerçek. Bununla birlikte birçok akıllı telefonda yer alan kişisel bilgiler (fotoğraflar, rehberde bulunan numaralar vb.) ile birlikte, telefonların çalınması durumunda bireyler maddi ve manevi bir kayıp yaşıyorlar. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına ise teknoloji geliştiricileri, her telefona bir seri numarası veriyor ve telefonların çalınmasının önüne geçiyor. IMEI adı verilen kodla birlikte telefonu kilitlemek ve bununla beraber, telefonda yer alan tüm kişisel bilgileri güvence altına almak mümkün hale geliyor.

Telefonun IMEI Numarası Nasıl Öğrenilir?
İmei sorgulama ?

1-Telefonun IMEI numarasını öğrenmek için en basit ve en çok uygulanan yöntem kod tuşlayarak öğrenmektedir. Telefonunuzun kilidini açarak “*#06#” adlı kodu tuşlayarak telefonunuzun IMEI numarasını basitçe ekranda görebilirsiniz.

2-Bataryadan IMEI numarasını okuma

IMEI numarasını öğrenmek için bataryanız üzerinden okuma şansına sahipsiniz. LG, HTC, Samsung ve Sony’nin bazı modellerinde (arka kapağı açılmayan modeller) maalesef bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün değil. Kapağı açılan ve bataryası görünen telefonlarda ise bataryanın üstünde yahut batarya yuvasının zemin tarafından 15 basamağa sahip IMEI numarasını görebilirsiniz.

 

 

Telefonun IMEI numarası nasıl öğrenilir ?
Etiketlendi:             

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.