telefonumu-nasil-bulabilirimTelefonunuzu çaldırdınız veya kaybettiniz ne yapacağımı bilemiyorum diyorsanız, bu rehberi okumanızda fayda var.

Günümüzde sıklıkla yaşanan telefon kaybetme veya çaldırma olayları için artık üretici firmalar da bilinçlenmiş durumda. Telefonların içerisine yüklenen uygulamalar, seri numaraları ve uzaktan erişim sayesinde artık kayıp ve çalıntı telefonlar akıllı telefonlardan rahatça bulunabiliyor.

Android kayıp/çalıntı telefon bulma

Android geliştiricileri, kayıp ve çalıntı durumu için Android Lost isimli uygulamayı geliştirmişlerdir. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar telefonlarının yerini kolayca bulabilmekte ve uzaktan telefonu kontrol edebilme şansına sahiptir. Kullanıcılar bu uygulamayla telefonun verilerini silebilir ve sesli bir şekilde alarmını çaldırabilir.

iPhone kayıp/çalıntı telefon bulma

Dünyanın önde gelen telefon üreticilerinden olan Apple da kayıp ve çalıntı telefonlar için kullanıcılarına benzersiz kolaylık sunuyor. Kullanıcılar iCloud sayesinde telefona uzaktan erişim sağlayabiliyorlar. Tabii ki bunun için önce iCloud servisine girerek telefonumu bul’u aktif hale getirmelisiniz.

Diyelim ki uygulamayı aktif ettiniz ve telefonunuz kayboldu (iCloud aktifken) bundan sonra yapacağınız tek işlem başka bir iPhone telefona Find My iPhone uygulamasını kurmanız ve giriş yapmanız.

Telefonum çalındı nasıl bulurum?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.