Samsung Ekran Görüntüsü Alma

Samsung telefon firması son yıllarda gösterdiği atak ile Türkiye’de önemli bir Pazar oluşturdu. Sokaktaki vatandaşlara sorulsa hangi marka telefon kullanıyorsunuz diye %50 si samsung diyecektir. Gerek kullanımı gerek basit ara yüzü nedeniyle tercih edilen bir telefon olarak karşımıza çıkıyor.

İnternette gezinirken veya Whatsapp’ta konuşmaları kaydetmek için ekran görüntüsü almak isteriz. İşte bu yazımızda sizlere samsung ekran görüntüsü alma yöntemlerini açıklamaya gayret edeceğiz.

Samsung markasının tutulan modelleri şunlardır. Samsung Galaxy s7, Samsung Galaxy s6, Galaxy s5, Galaxy s4, Galaxy note4, note2, Note olarak birçok tutulan modeli vardır.

Vakit kaybetmeden samsung ekran görüntüsü nasıl alınır sorusunun cevabına geçelim. Ekran görüntüsü almanın iki yolu bulunmaktadır. Biri dokunmadan el hareketi ile ekran görüntüsü alma diğeri ise samsung telefonunda bulunan tuşlar yardımıyla ekran görüntüsü alma.

Tuşları Kullanarak Samsung ekran görüntüsü alma

  • Samsung telefonunu açmak için kullandığımız güç düğmesi ve menüleri açmak için kullandığımız menü düğmesine aynı anda 1 saniye kadar basmanız durumunda ekran görüntüsü kaydedilecektir. Fotoğraflarınızın olduğu kısımdan ekran görüntüsünü kontrol edebilirsiniz.
  • Samsung modellerinin bazılarında ( Samsung Galaxy s8 , Samsung Galaxy s9 , samsung Galaxy s10 , samsung Galaxy note 9 vs.) menü tuşu bulunmamaktadır. Bu cihazlara sahipseniz eğer ekran görüntüsü almak için menü tuşu yerine ses kısma tuşu ile birlikte güç düğmesine basmanız gerekmektedir.
    Dipnot:Bazı modellerde ses açma tuşu ve güç düğmesi ekran görüntüsü almak için kullanılmaktadır.

El hareketi ile samsung ekran görüntüsü alma

  • El hareketi ile ekran görüntüsünü almak için öncelikle ayarlar sekmesinden bu özelliği açmanız gerekir. El hareketi ile ekran görüntüsü almak için şu yolları izleyin. “Ayarlar-> Hareketler ve işaretler -> Ekranı yakalamak için avuç içinizle kaydırın” .
    Bu özelliği açtıysanız eğer ekran görüntüsünü almak istediğiniz yerde iken elinizi ekrana yanaştırarak aşağıdaki biçimde sağdan sola doğru kaydırın.

Gördüğünüz üzere samsung ekran görüntüsü almak hiç sanıldığı kadar zor bir işlem değil. Ekran görüntüsünü aldığınız resme ulaşmak için şu yolu izleyebilirsiniz : “Galeri – > Albüm -> Screenshots”

Ekran görüntüsünü aldıysanız eğer, konuya bir teşekkür etmeyi unutmayın.

Samsung Ekran Görüntüsü Alma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.