Pi Network KYC Doğrulaması Nedir? Nasıl Yapılır?

Piyasada üye toplama aşamasında olan pi network Bitcoin tarzı sanal para sistemi bildiğiniz üzere.
Pi network nedir? Adlı konumuzu inceleyerek pi network nedir ve işleyişi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Pi network platformunda kazım işlemi yapan üyelerin merak ettiği bir konu da KYC. Peki nedir bu KYC doğrulaması. İşte bu yazımızda bu konuya değineceğiz.

Pi Network KYC doğrulaması nedir?

Pi network sisteminin belli gruplar halinde kimlik doğrulaması yapması işlemine KYC denmektedir. Borsaya girmeden önceki en önemli aşamalardan biri olarak gösterilen KYC doğrulamasını yapmak için uygulama ekranında KYC doğrulaması zamanınız gelmiş uyarısını almanız gerekmektedir.

KYC doğrulamasını sadece Pi Network ’da değil tüm borsa işlemlerinde kimlik bilgilerinizi teyit etmek için yapıldığını söylemek istiyorum.

KYC doğrulaması kripto para sistemlerinin borsaya girmeden önceki son aşaması olarak kabul edilmektedir. Ve hesabınızda biriken Pİ’leri borsaya aktarmanız için KYC doğrulamasını mutlaka yapmanız gerekmektedir.

Uzun lafı kısası KYC doğrulaması gerçek kişi olduğunuzu belirtmek için yapılmaktadır.

Pi Network KYC Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Pi Network KYC Doğrulaması

KYC doğrulaması yapmak için kullandığınız uygulamada size KYC doğrulaması yapmanıza dair bir uyarı gelmesi gerekmekte.

Bu uyarıyı aldıktan sonra KYC işlemini yapmak için kısa bir süreniz olduğunuzu belirtmek istiyorum.
Uyarıdaki linke tıklayarak sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz biçimde doldurup Pi Networka bildirmeniz gerekmektedir. (Gerçek adınız, kimliğiniz, nerede ikamet ettiğiniz gibi sizi tanımaya yönelik bilgiler istenmektedir.

KYC Doğrulaması yapmaz isem ne olur?

Bu soruyu da benim gibi birçok kişi sormuştur mutlaka. KYC doğrulaması yapmadığınız takdirde onca zamandır kazım yapmanızın bir anlamı kalmayacak olup. Pi borsaya girdiğinde siz herhangi bir hak talebinde bulunamayacaksınız. İşte bu yüzden Pi network KYC doğrulaması yapmak kazımlarınızı paraya çevirmek açısından mutlak öneme sahiptir.

Son olarak şunu da belirtmek isterim ki, KYC doğrulaması belirli aralıklarda ve belirli gruplarla gerçekleştirilmektedir. Yakınınıza KYC doğrulaması ekranı gelmiş olup size gelmemiş olabilir. Bunun nedeni sizin yakınınızdan farklı bir grupta olmasından kaynaklanmaktadır.

Pi Network KYC Doğrulaması Nedir? Nasıl Yapılır?
Etiketlendi:         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.