Word dokümanları içerisinde yer alan görsellerin, bilgisayarı kayıt edilmesi bazı kullanıcılara zorluk yaşatabiliyor. İş hayatı için hazırlanan ve görselle birlikte desteklenen Word dokümanlarının yanı sıra bireysel olarak da aynı şekilde tasarlanan Word dosyalarını resmi olarak nasıl kaydedebileceğinizi bir rehber halinde sizlerle paylaşıyoruz.

Resim Olarak Kaydetmek

Word yazılımcıları, kullanıcıların bu tür bir istekte bulunabileceğinin farkında olarak kodlamayı yapmışlar. Belgede bulunan resme sağ tıklayarak görsel olarak kaydedebilirsiniz. Fakat bu yöntemde belge içerisinde yer alan görsellerin tek tek görsel olarak kaydedilmesi gerekiyor. Daha pratik bir şekilde bu durumundan kurtulmak için diğer işlemlerden faydalanabilirsiniz.

Word Dosyasını Web Sayfası Olarak Kaydetmek

Word belgesini resimli olarak kaydetmek için Word belgesini açın ve daha sonra Dosya > Farklı Kaydet yolunu takip edin. Farklı Kaydet seçeneğini tıkladıktan sonra Web Sayfası, Filtre Uygulanmış (*.htm;*.html) olarak kaydedin. Bir html dosyası olarak Word belgenizi kullanabilirsiniz.

Word Belgesinin Zip Olarak Değiştirmek

Word belgelerinin normal olarak kaydedildiği yöntem .docx olarak gözükmektedir. Resimli bir Word belgesini kaydetmek için .zip uzantısı olarak uzantıyı değiştirmeniz de yeterli olacaktır.

Microsoft Word Dökümanındaki Resimler Nasıl Kaydedilir?
Etiketlendi:             

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.