İnternet, hiç şüphesiz ki çağımızın en çok kullanılan ve en önemli icatlarından biri oluyor. Günümüzde artık hemen her eve girmeyi başarmış olan internet, bazı durumlarda kullanıcılarına zor anlar yaşatabiliyor. Günümüz kullanıcıların en çok şikâyetçi olduğu popüler konusu ise internet hızı oluyor. İnternet üzerinden video izlemek isteyen veya oyun oynamak isteyen, aynı şekilde oyun indirmek isteyenler yavaş internetle birlikte tüm heveslerini yitirebiliyorlar. İnternet hızını artırmanın ipuçlarını sizler için derledik.

İnternet hızı nasıl arttırılır – yükseltilir ?

  1. “schedule task” adlı programı çalıştırmayarak belli bir miktarda internet hızınızda artış sağlayabilmeniz mümkün.

İlk olarak Windows + R’ye basın ve Çalıştır penceresine gelerek regedit yazın ve Enter tuşuna basın.

regedit’e girdikten sonra ise HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Explorer/RemoteComputer/NameSpace yolunu izleyin.

Buraya girdikten sonra da {D6277990-4C6A-11CF-8D87-OOAA0060 F5BF} anahtarını silin ve işlemi tamamlayın.

2.Programlar ile birlikte interneti hızlandırma.

İnternet hızlandırma adı altında birçok firmanın birbirinden gelişmiş olan özelliklere sahip olan ve içerisinde ince ayarlar barındıran programları mevcut. Bu programlar zararsız olduğu gibi bilgisayarınızda faaliyet göstermekte olan gereksiz programlarından sizi kurtarıyor ve bağlantı hızınızda belli bir miktara kadar artış sağlıyor.

 

İnternet hızı nasıl arttırılır – yükseltilir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.