Instagram Keşfete Nasıl Düşülür?

Beğendiğimiz içeriklere göre düzenlenen Instagram keşfeti eminim hepimiz her gün kullanıyoruz ve gayet de memnunuz.

Peki, sıkça kullandığımız İnstagramın en popüler özelliği olan keşfet (reels) e nasıl düşüp videolarımızı daha çok izlenme alabiliriz. İşte bugün sizler için instagramda keşfete nasıl düşüleceğini araştırdık ve bazı taktiklere eriştik

Instagram Keşfet Nasıl çalışır?

İnstagramda eski adıyla keşfet yeni adıyla reels olarak bilinen kısımda görülen içerikler. Sizin etkileşimde bulunduğunuz içerikleri baz alarak ortaya çıkmaktadır. En çok beğendiğiniz fotoğraflar, videolar sistemde kayıt edilerek sizin beğenebileceğinizi düşünülen fotoğrafları videoları keşfet de görülmeye başlar. Sizde bu keşfet – reels kısmını kullanarak istediğiniz videolara fotoğraflara ulaşabiliyorsunuz.

Lafı uzatmadan Instagram keşfete nasıl düşülür?

İnstagramda keşfete nasıl düşülür?
  • Beğendiğiniz, yorumladığınız içeriklere benzer bir video veya fotoğraf paylaşmanız instagramda keşfete düşme olasılığını artıracaktır.
  • Oluşturduğunuz içeriklerin özgün olması ana etkendir. İçeriklerinizi sağdan soldan almamaya bakın. Kendi içeriklerinizi üretmeniz keşfete düşmenizi kolaylaştıracaktır.
  • Keşfete düşmek için oluşturduğunuz içeriklerin kaliteli ve ilgi çekici olmalıdır. ( İçeriklerinizi gören 10 kişiden 4-5 i beğenip yorum veya paylaşmalı ki kaliteli içerik olduğunu anlaşılsın. Misal olarak örnek verdim.)
  • Oluşturduğunuz içeriklere açıklama ekleyin. İçeriğinizin neyle ilgili olduğunu belirten açıklamalar yapmak kullanıcıların etkileşimi açısından son derece önemlidir.
  • İçeriklerinize ( Fotoğraflar, videolar ) etiketler ekleyin. Maxinum 6 tane olmak üzere içeriklerinize etiket eklemeyi ihmal etmeyin.
  • Konum bilgisi ekleyin. Instagram konum ekleyen içerikleri daha fazla öne çıkarmaktadır.
  • Oluşturduğunuz içeriği kullanıcıların en çok instagramda olduğu 07.00-09.00 11.00 – 14.00 17.00 – 19.00 arasında paylaşmaya özen gösterin.
  • İçeriğiniz paylaşılsın, kaydedilsin, yorum yapılsın. Bu şekilde paylaşılan içerikler daha fazla etkileşim alacağından Instagram keşfete çıkma olasılığı yüksektir.

İnstagramda keşfete düştüğümü nasıl anlarım?

Hesabınızı işletme hesabı olarak güncellemelisiniz. Güncelledikten sonra ilgili sayfadan etkileşimde bulunan ziyaretçilerin durumunu gözlemleyebilirsiniz.

Instagram Keşfete Nasıl Düşülür?
Etiketlendi:         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.