Merhaba Arkadaşlar bugun googlede gezerken bir konu gözüme çarptı ve sizlerle bunu paylaşmak istedim.

Aykırılıklarıyla tanınan inci sözlük yazarları ve yöneticileri çeşitli platformlarda seslerini duyurmaya başlamış ve bir çok sevene, takipçiye ulaşmışken akşam saatlerinde alınan kapatma kararıyla şok oldular. 

İnci sözlük nedir onla başlayalım isterseniz:

Adını, kimi televizyon ve radyo programlarına yaptıkları -kendi deyimleriyle-“ziyaret”lerle duymaya başladığımız İnci Sözlük, sanal dünyada hızla yayıldı.

Bazı toplumsal olaylara gösterdikleri hassasiyet ile birçok kişinin gönlünü kazanmayı başaran site, son olarak “Boz Baykuşlar” adıyla bir taraftar grubu kurmuştu.

İnci Sözlük cephesinde durum bu yönde devam ederken, gün içerisinde sözlük kurucusu Serkan İnci tarafından oldukça ilginç bir mesaj yayınlandı. Buna göre site bugün mahkeme kararıyla erişime kapatıldı.

Kendilerine herhangi bir açıklama yapılmadığını dile getiren sözlük üyeleri karara ilişkin detayları da henüz bilmiyor.

 

 

Bu gelişme sonrası seslerini duyurmak isteyen inci seveler konuyla ilgili tweet atmaya başladı.  #incisozlukedokunma etiketiyle atılan binlerce tweet etiketi birinci sıraya taşıdı.

 

 

Ayrıca Zeki Enes Akkan ve Erol Köse gibi ünlü isimler de aynı etiketle İnci Sözlük’ün kapatılmasını protesto ettiler. Site mensupları ise bunun karşılıksız kalmayacağını söyleyerek yeni bir eylem hazırlığında olduklarının sinyalini verdiler.

Buna ek olarak sözlükte yazılanlara baktığımızda durumun bizzat site yönetimince yapılmış bir “ziyaret” olabileceği de konuşulanlar arasında. Bakalım bu da bir İnci Sözlük oyunu mu.

İzleyip göreceğiz.

 

 

İncisözlük Kapatıldı ! #incisozlukedokunma etiketleri çoğaldı.

İncisözlük Kapatıldı ! #incisozlukedokunma etiketleri çoğaldı.” üzerine bir düşünce

  • 07 Nisan 2012, 22:36
    Kalıcı bağlantı

    İnci sözlük, tekrardan aktif edildi diye biliyorum? ama böyle platformlara sansür gelmesi rahatsız edici.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.