Android işletim sistemiyle bir tablet veya akıllı telefon kullanıyorsanız Google Play içerisinde istediğiniz birçok farklı oyunu ve uygulamayı ücretli veya ücretsiz olarak kolaylıkla indirebiliyorsunuz. Google Play üzerinde yer alan uygulamalardan ve oyunlardan bazıları, ülkemiz için yayınlanmıyor. Belirli ülkeler için sunulan uygulamaların veya oyunları indirmeye çalışırken karşınıza ülke kısıtlaması adlı ibare çıkabiliyor. Google Play üzerinde sınırları aşarak ülke kısıtlamasını, alternatif yollar kullanarak kaldırmanız ise mümkün.

Google Play Ülke Kısıtlaması Nasıl Kaldırılır?

Google Play ülke kısıtlama ibaresini kaldırmak farklı yollar ile mümkün oluyor. Android cihazınızı rootlamak en bilinen yöntem. Root işlemini yaptıktan sonra cihazın garanti kapsamından çıkması ise bu yöntemin eksi noktası.

Rootsuz Google Play Ülke Kısıtlama Sorunu Nasıl Giderilir?

Rootsuz olarak Google Play ülke kısıtlamasından kurtulmak için Hola uygulaması sizlere bir alternatif sunuyor.

Hola’yı indirin ve ardından Android cihazınızı yeniden başlatarak uygulamayı açın.

Hola açıldıktan sonra Uygulamalarım adlı bölüme gelin Uygulamalarım başlığına dokunun.

Uygulamalarım adlı başlığa dokunduktan sonra yüklü uygulamaların tümü karşınıza gelecek. Burada Google Play Store uygulamasını bulun ve isminin üzerine dokunun.

Bu işlemden sonra karşınıza hangi ülkeden bağlanmak istediğinizi soracak. Ülke bayrakları arasından seçim yaparak bağlantı kurabilirsiniz.

 

Google Play Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.