Bilgisayarlar üzerinde oyun oynarken, ara sıra donma ve kasma problemleri yaşanabiliyor. Bilgisayarın yeterli donanıma sahip olduğu kullanıcılar için ise bu sorun can sıkıcı olabiliyor. Oyun oynarken bu tip problemlerin önüne geçmek ve oyunları daha akıcı bir şekilde oynayabilmek için ise Game Booster isimli program, oyun severlerin imdadına yetişiyor.

Game Booster Nasıl Çalışır?

Game Booster programını çalıştırmanızın ardından, program siz oyun oynadığınız süre boyunca gereksiz uygulamaları kapatıyor ve RAM’in yükünü azaltıyor ve bu sayede oyunlar daha rahat bir şekilde çalışma olanağı buluyor.

Game Booster Nasıl Kurulur?

Game Booster’ı indirip, standart bir kurma işlemini gerçekleştirdikten sonra karşınıza bir pencere gelecektir.

Karşınıza gelen pencerede bulunan “Ekle” butonunu tıklayın ve oynayacağınız oyunu seçin.

Oyunu seçtikten sonra “Aç” seçeneğine tıklayın. Tıkladıktan sonra Game Booster ekranında seçimini yaptığınız oyun gelecektir.

Eklediğiniz oyuna bir kez tıklayın ve sonrasında “Güçlendir ve Başlat” adlı butona tıklayarak oyunu açın. Game Booster ile birlikte açılan oyunu rahat bir şekilde oynayabilirsiniz.

Dipnot: Bilgisayarı kapattıktan sonra eski haline dönecektir. Her bilgisayarı kapatıp açtığınızda Game Booster programını tekrar çalıştırmanız gerekiyor.

 

 

 

Game Booster Nedir, Nasıl Çalıştırılır ve Kullanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.