ekran-klavyesiBazen bilgisayarımızın klavyesinde yaşadığımız bağlantı ve ya diğer sorunlar nedeniyle klavyede işlem yapamaz durumda oluruz.Bu nedenle sadece mouse -fare- ile de her ne kadar rahat olmasa bile işimizi görecek şekilde faydalanabiliriz.Ekran klavyesi ile normal olarak klavyede yaptığımız neredeyse her şeyi yapabiliriz.Ctrl + X gibi fonksiyonları da yapmamız mümkün.

 

Ekran Klavyesi Nasıl Açılır?

Ekran klavyesini açmamızı sağlayacak en kolay yol Başlat menüsünden gitmektir.Öncelikli olarak klavyeyi kullanamadığınızı varsayıyorum.Öncelikle Başlat butonuna tıklıyoruz.Ardından Tüm Programlar ‘tıklayın.Sonrasında Aksesuarları seçin.Seçtikten sonra Ekran Klavyesi ‘ni orada görebilirsiniz.

Bu şekilde klavye kullanamadığınız durumlarda ekran klavyesine bağlanıp istediğiniz gibi klavyeyi kullanabilirsiniz.

Klavye kullanarak açmak istiyorsanız, o zaman daha da basit.

Başlat butonuna tıklıyoruz.Ardından arama yerine “Ekran Klavyesi” yazıyoruz.Böylece direk programa giriş yapabiliyoruz.Veyahut Windows butonu + U fonksiyonu ile açacağımız pencereden “Ekran Klavyesini Başlat” ‘a tıklıyorsunuz.Bu 2 yol ile de klavye üzerinden Ekran Klavyesi ‘ne ulaşmak mümkün.Bu bütün anlattığım yolları XP,Win7 ve Win8 ile yapabilirsiniz.

 

Fakat Ekran Klavyesinde her şey ilkten mevcut olmayabilir.Bu yüzden birkaç ayar ile bunları da düzeltebiliriz.Ekran Klavyesi ‘ni açtığımızı varsayıyorum.

Açılan Ekran Klavyesinde sağ altta bulunan Seçenekler ‘i tıklayın.Açılan pencere aşağıdaki gibidir.

ekran-klavyesi-nasıl-acilir

Sayıları açmak için üstten 2. Checkbox ‘ı onaylayın.Böylece klavyenize numara bölümü de gelecektir.Ek olarak Akıllı Metin özelliğini açarak da uğraşmadan Google ‘ın arama bölümünde yaptığı gibi tamamlamalar yapmak mümkündür.

Bu konumuzda sizlere faydasını olacağını düşündüğümüz ekran klavyesi açma yöntemlerini anlattık faydası olması dileğiyle.

Ekran Klavyesi Nasıl Açılır?

Ekran Klavyesi Nasıl Açılır?” üzerine bir düşünce

  • 26 Haziran 2014, 15:40
    Kalıcı bağlantı

    benim ekran klavyem hiç açılmıyor su hatayı veririyor:

    ekran klavyesi başlatılamadı

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.