DM yani uzun ismiyle “Direct Message”. Twitter’ın hayatımıza girişiyle birlikte ortaya çıkmış olan bu kavram, yeni Twitter kullanıcıları için ise bir sorun haline gelebiliyor. Bu yazımızda DM Nedir? ve DM Nasıl Kullanılır? gibi kavramlara değineceğiz.

DM Nedir?

Direkt olarak mesaj atabilmenizi sağlayan mesajlaşma servisine verilen isimdir.

DM Nasıl Kullanılır?

Direkt mesaj atmak için bilmeniz gereken belli başlı özellikler bulunuyor. Her şeyden önce DM atmak istediğiniz bir kişinin sizi takip etmesi gerekmektedir. Sizi takip eden kişinin profiline gelerek “dişli” ikonuna tıkladıktan sonra Direkt Mesaj gönder linkine tıklayarak mesaj yazacağınız sayfaya gelebilirsiniz.

DM göndermeniz için bir diğer yöntem ise Twitter ana sayfasının üst kısmında yer alan Mesajlar ikonudur. Bu ikona tıklayıp daha sonra Yeni Mesaja tıklayarak da mesaj gönderebilirsiniz. Yeni Mesaj butonuna tıkladıktan sonra karşınıza “Bir isim gir” ifadesi çıkacaktır. Bu kutucuğa DM göndermek istediğiniz kişinin adını yazdıktan sonra mesajınızı ona gönderebilirsiniz. Grup olarak mesaj göndermek isteyenler, ilk olarak bir grup oluşturmalıdır.

 

 

DM – “Direct Messages” Nedir, Nasıl Kullanılır?
Etiketlendi:                 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.