İnternet tarayıcıları birçok farklı opsiyon ve seçeneklerle bilgisayar kullanıcılarına sunulmaktadır. Google Chrome, Firefox, Internet Explorer gibi internet tarayıcılarının tümü farklı amaçlarla bilgisayarınızda yüklü olabilir.

Sürekli olarak kullandığınız tarayıcıyı ise varsayılan tarayıcı yapmak gerekli bir konudur. Zira yanlış açılan farklı bir tarayıcı zaman içerisinde can sıkıcı bir hale gelebilmektedir. Bilgisayar üzerinde varsayılan tarayıcıyı değiştirmek ise oldukça pratik bir şekilde yapılabilmektedir. İnternet tarayıcınızı varsayılan olarak ayarlamak için ise aşağıda yer alan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.
Bilgisayarın varsayılan tarayıcısını değiştirme
Varsayılan Tarayıcıyı Ayarlamak için;
Başlat düğmesine tıklayın
Açılan Menü içerisinde “Varsayılan Programlar“ı tıklayın.
Ardından karşınıza gelen pencereden “Varsayılan programlarınızı ayarlayın” seçeneğine tıklayın.
Karşınıza gelen yeni pencerede sol menü üzerinden kullanacağınız tarayıcıya tıklayın ve “Bu programı varsayılan olarak ayarla” seçeneğine tıklayın.
Tamam diyerek pencereyi kapatın ve işlemi sonlandırın.
İşlemi sonlandırdıktan sonra artık istediğiniz internet tarayıcısı varsayılan tarayıcı olarak kullanılacak ve bir internet dosyası açtığınızda otomatik olarak bu tarayıcı açılacaktır. Bu sayede işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

Bilgisayarın varsayılan tarayıcısını değiştirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.