bilgisayar-alirken-dikkatTeknolojini gelişimi ile bilgisayarlar günümüzde artık birçok farklı model seçeneği ile kullanıcıları karşılıyor. Masa üstü, dizüstü derken son olarak bilgisayar işlevi gören tabletler de artık çoğunlukla tercih ediliyor. İlk kez bilgisayar alacak kullanıcılar ise bazı konularda kararsız kalmış durumda. Bu makalemizde hem ilk kez bilgisayar alacaklar için hem de bilgisayarını değiştirecek/yenileyecek kullanıcılar için bir satın alma kılavuzu hazırladık.

Bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyim?

Bilgisayar alacakların, bir bilgisayar seçimi yaparken önceden kafasında alacağı bilgisayar türünü seçmesi gerekmektedir. Masa üstü mü diz üstü mü alacağına karar veren kullanıcılar ise daha sonra bilgisayarın donanımına ve ihtiyacına göre bilgisayar seçimini yapabilir seviyeye gelmektedir.

Bilgisayarlar da donanım konusu çok çeşitli varyasyonlara sahiptir. Bilgisayarı eğer oyun oynamak için alacaksanız size en iyi performansı sağlayan bilgisayarları kullanmanız hem oyun zevki açısından hem de görsellik açısından son derece kullanışlı olacaktır. Öte yandan eğer bilgisayarı sadece internette gezmek, video izlemek ve buna benzer aktiviteleri yapmak için kullanacaksanız orta seviyede uygun bilgisayarları tercih etmeniz sizin için avantajlı olacaktır.

Peki siz bilgisayar alırken nelere dikkat edersiniz ?
Konu altından yorum atarak düşüncelerinizi paylaşın.

Bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyim?
Etiketlendi:             

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.