Ücretsiz olarak dağıtılan ve en popüler anti-virüs programları arasında yer almakta olan Avast yazılımı, aynı zamanda oldukça da sistem dostudur. Yüksek performanslı bir bilgisayarda oyun açıkken veya yoğun bir uygulama çalışırken, Avast bilgisayarı zorlamaz ve bilgisayar tam performansla çalışmaya devam eder. Fakat düşük donanıma sahip olan bilgisayarınız var ise Avast, anlık olarak bilgisayarınızı yavaşlatabilir. Örneğin oyun oynarken Avast’ı bir süre kapalı tutmak, bilgisayar için daha verimli bir seçim olacaktır.

Avast Anti-Virüs Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Avast’ı devre dışı bırakmak için ilk olarak programı başlatın ve ardından “Ayarlar” ekranı üzerinden “Aktif Korumalar” yazısının altında yer alan “Dosya Sistemi Kalkanı”nı seçeneğini devre dışı bırakın.

Avast’ı devre dışı bıraktığınızda, devre dışı kalma süresini belirlemeniz de mümkün hale geliyor.

Avast Nasıl Tamamen Kaldırılır?

Avast, ücretsiz dağıtılan anti-virüs programları arasında her ne kadar büyük bir yere sahip olsa da belirli nedenlerden dolayı kaldırmak isteyebilirsiniz. Bu durumda Program ekle / Kaldır yolunu seçmeniz en kötü tercih olacaktır. Klasik yöntemle Avast temizlenmemekte, yazılımı oluşturanlar Avast Uninstall Utility adında özel bir kaldırma seçeneği sunmuşlardır.

 

Avast Nasıl Kaldırılır & Devre Dışı Bırakılır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.