Android cihazlarda yüklü olan ve gereksiz olan uygulamaları kaldırmak istiyor ama bu konu hakkında fikriniz yoksa sizler Androidde nasıl uygulama kaldırılır? Rehberi hazırladık.

Andorid cep telefonlarında, işletim sistemi ile birlikte ön yüklü bir şekilde gelmekte olan birçok farklı uygulama yer alıyor. Fakat kullanıcılar bu uygulamaları ya hiç kullanmıyor yada çok azını kullanıyor. Bununla birlikte kullanıcılar yine daha önce sevdikleri ve yükledikleri bir uygulamayı ilerleyen zamanlarda kullanmayabiliyor. Tüm bunlarla beraber, bu uygulamalar bir zamandan sonra cihaza ekstra bir yük bindirebiliyor.

Androidde Nasıl Uygulama Kaldırılır?

Öncelikle cihazın menüsünden Ayarlar kısmına gelin ve Uygulamalar adlı menüye giriş yapın.

Uygulamalara giriş yaptıktan sonra cihazınızın içerisinde bulunan bütün uygulamaları görebilme imkanına sahip oluyorsunuz. Bu liste içerisinden, kullanmadığınız ve kaldırmak istediklerinize dokunarak seçin.

Uygulamayı cihazdan silmek için Kaldır seçeneğine dokunun.

Kaldır seçeneğine bastıktan sonra size tekrar bir silip silmemek istediğinizi soracak ve son kez ona da Tamam dedikten sonra 1-2 saniye içerisinde uygulama silinmiş hale gelecektir.

Uygulamayı silmek isteyip istemediğinizi soran bu uyarıya Tamam diyoruz ve birkaç saniye içinde uygulama silinmiş oluyor.

 

 

Androidde nasıl uygulama kaldırılır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.