android-telefona-format-nasil-atilirAndroid telefon kullanıcılarının; fazla uygulama, program veya oyun yüklemesinden kaynaklı olarak bazen telefonun işletim sistemi yavaşlayabiliyor. Bununla birlikte, kaynağı belli olmayan yazılımlar telefonlara virüs de bulaştırabiliyor ve telefon hakkında birçok sorun ortaya çıkmaya başlıyor. İşte tam bu nokta da Android kullanıcılarının imdadına format yöntemi yetişiyor.

Format işlemi, telefonu sıfırlamak anlamına geliyor. Telefonu ilk hadliğiniz haline ulaştırmak için çeşitli format yöntemleri bulunuyor.

Android işletim sistemli telefonlar için temel olarak 3 farklı format atma yöntemi bulunuyor.
Android telefona format atma , android telefona nasıl format atılır ?

1.Yöntem

En basit ve hızlı yöntem olan bu yöntemde telefonunuzun arama yaptığınız kısmına gelerek *2767*3855#  yazmanız ve daha sonra arama butonuna basmanız yeterlidir.

2.Yöntem

Telefonunuz Menüsüne gelin oradan Ayarları tuşlayın ve daha sonra Gizlilik bölümüne giriş yapın. Gizlilik bölümünde ise Fabrika Ayarlarını Sıfırlaya basarak telefonunuzu formatlayabilirsiniz.

3.Yöntem

Andorid telefonunuzu kapatın. Telefonun kapandığından emin olduktan sonra telefonunuzun ortasındaki tuşa hemen ardından açma ve kapama tuşunuza basın. Telefonunuz açılırken, Wipe Data ismini göreceksiniz; onu seçin ve ardından Factory Reset seçeneğini tuşlayın. Reboot Now diyerek, Android telefonunuza format işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Android telefona format nasıl atılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.