Android akıllı telefonlar artık hayatımızın her alanına girmiş olmalarıyla birlikte, kişisel verilerin toplandığı ortak bir merkez halini de almaktadır. Bununla birlikte ortaya çıkabilecek herhangi bir sorun durumunda kullanıcıların aklında soru işaretleri kalmaması adına akıllı telefonların yedeklenmesi oldukça önemli bir hale gelmektedir. Özellikle gizli bilgi ve verilerin kaybedilmemesi adına yedekleme işlemi özenli bir şekilde yapılmalıdır.

Çoğu kez kullanıcıların göz ardı ettiği yedekleme olayı, bazı durumlarda hayat kurtarıcı bir rol üstlenebiliyor. Düzenli olarak Android telefonları yedeklemek ise artık oldukça kolay bir hale geliyor. Geliştirilen uygulamalar sayesinde Android telefonlar yedeklenebileceği gibi aynı zamanda manuel olarak da yedeklemeler yapılabilmektedir.

Android Telefonu Yedeklemek için Başvurulabilecek Yöntemler;

1-Carbon Android: Android telefonlarında root yetkisi olmayan kullanıcıların verilerini yedeklemesi adına geliştirilmiş olan Carbon uygulamasını kurarak Android telefonunuzu kolayca yedekleyebilirsiniz.

2-Gmail ile yedekleme: Google servislerinden biri olan Gmail ile birlikte pratik ve güvenli bir şekilde verilerinizi yedekleyebilirsiniz.

3-SD Kart ile yedekleme: Android telefonunuzdaki verileri SD kart yardımı ile manuel bir şekilde yedekleyebilirsiniz.

Android telefon nasıl yedeklenir?
Etiketlendi:             

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.