Android telefonların her geçen gün kullanım alanlarının yaygınlaşması ve birçok farklı kulvarda kullanıcıların ilk tercihi olmasıyla birlikte giderek artan bir öneme sahip oluyor. Android cep telefonları, hayatı kolaylaştıran özelliklerinin yanı sıra bazı sorunlarıyla birlikte kullanıcıların canını sıkabiliyor.

Bu makalemizde güncel ve popüler olan 2 Android sorununu ve çözümlerini işledik.

Google Play Durduruldu Hatası ve Çözümü

Android cep telefonlarında Google Play, uygulama marketi olarak kullanıcıları karşılıyor. Telefon üzerinde oynanabilecek oyunları ve uygulamaları indirme imkânını sunan Google Play, hiç beklenmedik anda kapanabiliyor ve akabinde hata mesajını veriyor.

Çözümü: Android telefonunuzda Ayarlar bölümüne gelin, ardından Uygulamaları açın. Uygulamalar sayfası açılınca ekranı sola doğru sürükleyin ve Tümü sekmesine geçin. Bu sekmede Google Play Store uygulamasına dokunun ve ardından “Verileri Temizle” ve “Önbelleği Temizle” seçeneklerine dokunarak sorunu çözün.

Android Cep Telefonu Açılmama Sorunu

Android cep telefonlarında bazı nedenlerden dolayı telefon açılamayabiliyor. Donanım yönünden olmayan problemler haricinde yazılımsal olarak ortaya çıkan problemlerin çözümü ile cep telefonunuzu açabilmeniz mümkün.

Nasıl Yapılır?: Telefonu Recovery Modda çalıştırın ve karşınıza çıkan ekrandan Wipe Data / Factory Reset seçeneğine dokunun ve telefonu yenileyin. Ardından Reboot System Now seçeneğine dokunu ve telefonu baştan başlatın.

 

 

Android sorunları ve çözümleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.