Android cihazlarınızda video izlemeyi seviyor ama izlemek istediğiniz videoların boyutu fazlaysa ve aynı zamanda videoları depolayabileceğiniz yeteri kadar boş alanınız yoksa, videoları sıkıştırmak sizleri rahatlatacaktır. Videoların sıkıştırılması ile birlikte, boyutlarının küçülmesiyle birlikte daha ekonomik bir alan kullanmanızı sağlayacaktır.

Android cihazlarda video sıkıştırmak için Video Compressor isimli uygulama hem rahat ve basit kullanımı hem de yetenekleriyle birlikte ideal bir araç oluyor. 110 MB boyutuna sahip olan bir videoyu 10-15 MB civarına kadar sıkıştırması en önemli özelliği.

Video Sıkıştırma İşlemi

Video Compressor uygulamasını yüklettikten sonra uygulamayı başlatın. Uygulamayı başlattıktan sonra karşınıza çıkan ekranın üst kısmında yer alan Borwser butonunu tıklayın ve sıkıştırmak istediğiniz videoyu seçin.

Videonuzu seçtikten sonra ise Output Name adlı kısmı doldurun ve videonuzu adlandırın. Output Name kısmın altında yer alan kısım olan Compressed File Size (MB) adlı kısım ise videoyu kaç MB olarak sıkıştırmak istediğiniz bölüm oluyor. Bu bölüme de istediğiniz sayısal değeri yazdıktan sonra Convert butonuna basarak videonuzu kolay ve pratik bir şekilde sıkıştırabilirsiniz.

 

 

Android cihazlarda nasıl video sıkıştırılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.