.apk uzantıya sahip olan uygulamalar son zamanlarda farklı kategoriler üzerine yoğunlaşmış olmakla birlikte popülerliğini artırmış ve artırmaya devam etmektedir. Bu makalede .apk uzantıya sahip olan tüm uygulamaların Google Play’e gerek kalmadan Android telefona nasıl yükleyebilirsiniz ondan bahsedeceğiz. APK uzantıya sahip olan dosyalar temel olarak Android işletim sistemine sahip olan telefonlar için program, oyun ve uygulamaların yüklenmesi için oluşturulmaktadırlar.

APK dosyaları Android işletim sistemli cep telefonunuza yüklemek için;

Android apk nasıl yüklenir ?

1- Cep telefonunuzun Ayarlar kısmına gelin ve Uygulamalar kategorisine girin. Daha sonra “Bilinmeyen kaynaklar” seçeneğine tıklayın ve işaretledikten sonra aktif hale getirin.

2- APK uzantıya sahip dosyaları telefona yüklemek için Google Play’e girerek AppInstaller uygulamasını bularak indirin.

3- Telefonunuzu bilgisayara bağlayarak APK uzantıya sahip olan dosya veya dosyaları telefona aktararak, telefonun bilgisayarla olan iletişimini kesin.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra AppInstaller uygulamasını açın ve APK uzantıya sahip olan dosyayı seçerek kurma işlemini başlatın. APK uzantılı dosyaları telefonunuza kurarken, telefonunuza zarar vermeyeceğinden emin olduktan sonra yükleme işlemini yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

 

Android apk nasıl yüklenir ?
Etiketlendi:         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.