Nasıl başlayayım bilmiyorumki..
İnsanlar neden yanlış anlar neden kavga çıkarır.
Dün finallerin bitişiyle evime gitme heyecanı ile afyon otogarına gittik arkadaşlarla. Bi görseniz otogarın içerisini tıklım tıklım iğne atsan yere düşmez deyimine aynen uymakta.
Neyse işte biz otobus saatimizi beklerken. Otogar içinde aniden bir telaş, bağırış çağırış çıkmazmı. Orta noktadan insanlar dışarı çıkmak için koşuşturuyorlar. Güvenlik görevleri olay yerine olay yerindeki insanlar dışarıya çıkmaya çalışıyor.

Kavga bir polis ve birkaç arkadaş arasında polisin silah göstermesi üzerine o arkadaş grubu biz teroristmiyiz gibisinden söylenmesi ile oluşan laf kavgasından çıktığını duydum.
Neyseki 15 kadar süren bu olayda herhangi bir ağır yaralanan veya ölen kişi olmadı. Sadece kavga sahipleri arasında ufak yaralanmalar vardı. Araya güvenlik güçlerinin ve diğer vatandaşların girmesi ile kavga fazla uzamadan kontrol altına alındı. Daha sonra neler oldu bitti haberim yok çünki otobusum hareket saati gelmişti oradan uzaklaşmak zorunda kaldım.

18 ocak 2013 de yaşanan bu olay ilk olayımdı. Bu olaydan sonra beni heyecanlandıran, sevindiren bir olayla daha karşılaştım. Turgutludan arkadaşım olan mehmet can diye bir arkadaşımı askerlik iznine dönerken otobusden indiğinde gördüm. Ne kadar sevindim anlatamam. 5-10 dk sohbet ettikten sonra o ankaraya ben turgutluya gitmek üzere otobuslerimize bindik ve yola çıktık. İnsan memleketinden uzakta eskiden tanıdığı arkadaşlarını görmesi ne kadar güzel anlatamam. İnsallah sizde birgün bu duyguyu yaşarsınız :)

Neyse metro firmasından bir bilet almıştık turgutluya gelmek üzere, otobuse bindik ve gideceğimizi düşünüyorduk sorunsuz biçimde. Tahmin edin ne oldu dersiniz?
Bilet almadan ankaradan otobuse binen birisi bayan yolcuların oturması gereken yere oturmazmı. Heh.. işte adamında inatçı ve biraz kaba bi tip olması nedeniyle metro muavini ısrar etmesine rağmen yerinden kalkmadı. Ve muavin ile o adam arasında ufak tartışma çıktı. Bunun uzayacağını düşünen bayanlar biz arka tarafta otururuz demesine karşın tartışma uzamadan kesildi.
Her neyse bu olaydanda burnumuz kanamadan çıktık yola. Artık yoldada sorun olmadı ve saat 17.15 otobusuyle yola çıktığım metro firması ile afyondan turgutluya 4 saat 15 dk sonra yani 21.30 da memleketim olan turgutluda olmuş oldum..

Ne diyelim benim yaşadığım iyi olay hepinizin başına gelsin ama yaşadığım olumsuz olaylar düşman başına :)

Afyonkarahisar’da 2 saat içinde 2’si Kötü 3 olay
Etiketlendi:                 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.