Merhabalar bu yazımda PES2012 adlı oyunun çalım ve hareketlerinden söz edeceğim. Biliyorsunuzki pes oyunları gayet gerçekçi ve oynayana zevk veren bir oyun. Hele hareket yapmayı öğrenirseniz koyverin gitsin. Ben geçenlerde pes2012 oyunu aldım ve kurdum ve pes2011e nazaran daha gerçekci olmuş. Şutları olsun pasları olsun gayet güzel olmuş. Bu oyunu aldım oynadım pes 2011de olduğu gibi hareketleri yapmaya çalıştım ama pes2011deki gibi değilde farklı bir tuş kombinasyonu oluşturulmuş. Bence bu kombinasyon kola daha yakışmış. Hareket yaparken insanı yormuyor. Sizler için araştırma yaptım ve pes2012de yapılan hareketlerin anlatıldığı videoları buldum. Sizlere onları sunacağım. Nede olsa biz Türk milletiyiz okumak yerine videoyu daha iyi buluyoruz genellikle. Ama ben yinede videoların altına tuş kombinasyonunuda yazacağım. Okuyarak yapmak isteyenlere bir fayda olur. :)
İsterseniz sıra sıra gidelim. Pes2011de sizinde bildiğiniz üzere bağlı çalımlar var idi. Bunu ayarlayarak istediğimiz hareketi istediğimiz tuşa verebiliyorduk işte bunu 2012dede yapmışlar ve gayet kolay. Bunu yazarak anlatılmayacak bir şey video halinde vermek istedim. Gayet açıklayıcı olmuş bence. İnceleyin eğer takıldığınız yer olursa yorum atarak yardım isteyebilirsiniz.

video1

Yukarıdaki video tuş kombinasyonunu yapılan video. Aşağıdaki video ise yapılan ayarların uygulandığı videodur.

Dediğim Gibi bulduğum farklı videoları yayınlıyorum, içinde aynı hareketler çıkabilir k.bakmayın. maksat değişik anlatımlardan istediğinizi kullanmanızı kolaylaştırmak.


Ve diğerleri :

 

Biraz adam kontrolunu inceleyen video ile sonlandıralım konumuzu :

Pes 2012’de Hareket yapımı videolu anlatım

Pes 2012’de Hareket yapımı videolu anlatım” üzerine 10 düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.