karataht-oyun-incelemesiWolfTeam ile akıllarımıza yer eden Joygame tarafından %100 türkçe olarak geliştirilen Kara Taht, Online Türk oyuncuları kendisine hayranla baktırmayı hedefliyor.Kapalı beta ‘nın 5 Aralıkta yayınlanmasıyla beraber tüm online oyun severler kara taht oyununu oynamaya başladı.
MMOPRG kategorisinde seyreden Kara Taht oyununda Mount Blade oyunun tarzı bir zamanda yer alıyoruz.Oyunun ilk görünümüne baktığımızda yarı stratejik yarı MMORPG olması gözümüze çarpıyor.
Oyunda amaç tamamen zamana değil stratejiye kasmaktır.Bu nedenle oyuncular için daha oynanabilir ve sürdürülebilire benziyor.Kurduğunuz kendi birliğinizi ve kalenizi ummalı bir şekilde korumaya, korurken de topraklarınızı genişletmeye çalışıyorsunuz.
Oyunda yer alan birlik savaşları PVP tarzında ilerlemektedir.Diğer oyuncular ile birlikte oyundaki düşmanlara karşı savaşabilir, tecrübe kazanabilirsiniz.

Karatahta  ilk girdiğinizde karakterinizi oluşturacakınız.Birçok dövme,yüz ve görünümde karakterler oluşturabilirsiniz.Şövalye, avcı ve ruhban sınıfı bulunmaktadır.Bu karakterlerin hepsinin birbirinden farklı özellikleri mevcut.Örneğin avcı çok çevik ve hareketlidir.Fakat stratejik düşünmesi diğer karakterlere göre daha zayıftır.
Savaşlarda ön plana çıkarabileceğimiz mızrakçı, okçu, büyücü gibi birlikler oluşturuyoruz.Bu birlikler karakterlerden farklıdır.Karakter genel olarak lider görünümüne sahiptir.
karataht
Savaş içinde birliklerinizin yanına gidebilir, direkt olarak tetkikler verebilirsiniz.Oyunda hafif olarak fantastik bir görünüm de sahip.Daha önce söylediğimiz büyücüler dışında PVP dalında savaşacağımız devasa yaratıklar da bulunmaktadır.
Sonuç olarak Kara Taht ‘ı diğerlerinden ayıran en önemli özelliğin stratejik düşünmeye dayalı olduğunu söyleyebiliriz.Bize sunulan büyük ve sınırsız haritada düşmanlara meydan bırakmamaya çalışıyoruz.
Sizlerinde bu online karataht oyunu hakkında düşüncelerinizi bekliyoruz.

Kara taht oyun incelemesi – Joygame
Etiketlendi:                 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.