call-of-dutyActivison ‘un yayımcılığında, Infinity Ward, Rven Software ve Neversoft tarafından geliştirilen Call of Duty serisinin son oyunu Ghosts bize gelişmiş FPS aksiyon deneyimi yaşatmayı sunuyor.

Call of Duty serisi genel olarak Single Player ‘ı hedef aldığı için yaklaşık 15 bölüm mevcut.İlk dikkatimizi çeken şeylerden biri ise oyundaki bölümlerin arasındaki sinematiklerin üzerinde çok durulduğudur.Bu sinematikler sayesinde oyunun hikayesi derinlemesine ve daha net anlaşılır kılınmıştır.

Konusu

Oyunun konusuna gelecek olursak, Amerika Birleşik Devletleri yoğun bir askeri baskı altındadır ve Ghosts olarak adlandırılan tim, devletin son umudu olmuştur.

Grafik

Activision yaptığı birçok işbirliği ile oyunun grafik bölümünü de etkilemiş görünüyor.Oyunda grafik birçok yol katedilmiş.Oyunda güneşi, kızgın dalgaları daha bir farklı görecek ve yaşayacaksınız.Ateş ve bombardıman altında iken kendinizi aksiyona daha da çok adayacaksınız.

call-of-duty-ghosts-met-with-mixed-reviews-L-V8K0Bu

Gameplay

Oyunda kullanmak ve görmek isteyeceğimiz her harita ve araç mevcut olacak. Bunları bölüm bölüm oynama şansı bulacağız.Karlı bölümden paraşütlü görevlere, tank sürmekten deniz botu sürmeye kadar birçok deneyim yaşayacağız.Benim dikkatimi en çok çeken şeylerden biri ise botu sürdüğümüzde denizlerin dalgaları ve bu dalgaların oyuna verdiği aksiyondu.Call of Duty Black Ops ‘ta da bu şekilde mevcuttu fakat şimdi Battlefield 4 edasında olduğu görülüyor.Artık oyun motorları deniz fiziğine daha çok ilgi ve alaka gösteriyor gibi.Bu da oyun deneyimimizi doğrudan etkiliyor.

Call Of Duty Ghosts Sistem Gereksinimleri;

İşletim Sistemi: Windows 7 (64 Bit) veya Windows 8 (64 Bit)
İşlemci: Intel Core 2 Duo E8200 2.66 GHZ /AMD Phenom X3 8750 2.4 GHZ işlemci
Ram: 6 GB
Sabit Disk: 40 GB boş alan
Ekran Kartı: NVidia GeForce GTS 450 / ATI Radeon HD 5870

 

Call Of Duty Ghosts oyun İncelemesi
Etiketlendi:         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.