batt4Battlefield 3 ile birlikte Online FPS ‘de büyük bir yankı oluşturan DICE ve EA Sports yapımları Battlefield 4 ‘ü Kasım ayının ilk haftasında bizlere sundu.Öncesinde açık betasını oynadığım oyunun birçok eksikliğinin giderildiğini söyleyebilirim.Fakat öncelikle temel değişikliklere bir göz atalım.

 

Commander Mode: Oyuna yeni gelen bu mod ile artık tablet bilgisayarınızdan oyunu komuta edebilirsiniz.Şöyle ki, tablet bilgisayarınızdan Origin hesabınıza giriyorsunuz ve server ‘a giriyorsunuz.”Commander Online” olduğunuzda takım sizin verdiğiniz tetkikler doğrultusunda ilerliyor.

 

Nasıl olmaz dediğimiz durumlar: Battlefield 3 ‘te denizde yüzerken suya dalamıyorduk ve açık hedef bir şekilde kalıp düşmanlar tarafından sık sık öldürülüyorduk.Fakat Battlefield 4 ‘te artık Z tuşu ile derinlere dalabilir, açık hedef olmaktan kurtulabilirsiniz.

Oyun Fiziği: Battlefield ‘in hem 3. oyunu da fizik açısından üstün olmasına rağmen bazı eksiklikler de gözümüze çarpıyordu.Örneğin, bazen üzerimize düşen bir araç bizi tam öldürürken, gelen bir parça bize zarar vermeyebiliyordu.Fakat 4. Oyunda bu bir üst seviyeye taşınmış durumda.Artık bir helikopter pervanesi ve ya diğer büyük parçalar sizinle etkileşime geçtiğinde gerçekçi bir şekilde sağlık kaybına uğruyorsunuz.

BF4-3

Yormak & Öldürmek:  Oyunlarda aramızda konuştuğumuz ve genelde “yormak” yani düşmanın çokça canını almak diye bildiğimiz bu terim, oyunda daha da adil bir kalıba giriyor.Önceden bizim de vurduğumuz birini başkası öldürdüğünde 25-40 civarı bir puana sahip olurken şimdi 75 civarlarında puanlar bizi bekliyor.

Açıkçası oyun daha gerçekçi ve adil bir şekilde sürdürülecek.Umarız ki Battlefield 3 ‘te sonradan çıkan Cheat & Hack durumları olmaz.
İyi oyunlar !

Battlefield 4 Oyun İncelemesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.