Assassins-Creed-4-black-flag-oyun-incelemeAssassin ‘s Creed severlerin uzun süredir beklediği serinin son oyunu Black Flag, Ubisoft Montreal tarafından 1 Kasım 2013 ‘de yayınlandı.Oyunu çıkmadan önce yayınlanana birçok trailer ve gameplay videolar ile bizi heyecanlandıran Black Flag ‘de seriye göre büyük değişiklikler getirilmiş.Bir korsan olduğumuz bu oyunda aynı zamanda suikast deneyimlerimizi yaşamaya devam edeceğiz.Fakat tehlikeli açık denizler bizim gibi bir kaptana ihtiyaç duyuyor.Ana karakterimiz olan Edward Kenway bir İngiliz ailesinden gelmektedir.Yaşamına tutunmak zorunda olan Kenway, kendisini korsanların arasında yetişirken bulur.Ve kaptanlık yeteneği ile kendi ordusunu kurmaya başlar.

 

Oyunda karada oynama deneyimlerimiz çok olduğu için alışabilmek amaçlı ilk bölümlerde sık sık denizde olacağız.Denizde avlanma, adalardaki ve denizin derinliklerindeki sandıkları bulmaya çalışacağız.Her nasıl karada askerler tarafından farkedildiğimizde alarma geçip hepsi bize saldırıyorsa, açık denizde de aynısı devam edecek.Dürbününüz ile gemilerin sizin seviyenize uygun olup olmadığını göreceksiniz.Örneğin 5 seviyelik bir gemi iseniz, 50 seviyelik gemiye saldırmanızın doğru olmadığı size adamlarınız tarafından söylenecektir.

sd

Her geçen oyunda daha da eklenen dövüş ve kılıç becerileri ile 3. oyunda kullandığımız ve şimdi daha da sık kullandığımız Counter Attack ile canımızı çok kaybetmeden büyük savaşlara gireceğiz.

Oyundaki grafiklere baktığımızda ise 3. oyunu High ‘da rahat oynadığım ekran kartımla şimdi Medium ‘da sıkıntı çeker oldum.Doğa ‘nın yeşil rengi ve denizin mavisinin çok iyi yansıtıldığı bu oyunda Medium ayarlarda bile güzel oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

Assassin ‘s Creed ‘in son oyunu Black flag size denizlerin hakimi bir suikastci olmayı sunuyor.

Assassin ‘s Creed Black Flag Oyun İncelemesi
Etiketlendi:             

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.