Whatsapp uygulamasına rakip olarak telegram uygulaması ortaya çıktı bildiğiniz üzere. Bu telegram uygulamasını kimimiz beğendi kimimiz beğenmedi. Bu uygulamayı beğenmeyip tamamen silmek isteyen arkadaşlarımıza telegram hesabı nasıl silinir diyenlere nazaran bir konu hazırlamak istedik.

Önemli:  Telegram uygulamasını silmeniz, hesabınızı silmeniz için yeterli olmayacaktır. Ayrıca telegram hesabınız uygulaması uygulama üzerinden de silinmiyor.

Not: Uygulamanın gizlilik ayarlarında belli bir süre çevrimiçi olmadığınızda hesabınız kaldırılıyor. Ama bu makalemizde sizlere telegram hesabının tamamen ve hemen silme yöntemini gösteriyoruz. Lafı uzatmadan telegramı tamamen nasıl silinir sorusuna yanıt arayalım.

Telegram hesabı nasıl silinir? İşte çözümü

  • Öncelikle buradan telegram silme ekranına gidiyoruz.
  • Buradan telegram hesabımızı tamamen silmek için numaramızı yazıyoruz ve devam ediyoruz.
  • Ardından telefonumuza (telegram hesabınıza gelecektir) bir kod gelecek bu kodu ilgili kutucuğa giriyoruz. (Büyük küçük harflere dikkat ederek kodu giriniz.)
  • Çıkan ekranda size telegram hesabınızı tamamen silmek istediğinize dair emin misiniz diye soru soruyor. Eğer telegram hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız. “Why are you leaving?” Yani silme nedeninizi belirtmenizi istiyor o kutucuğa silme nedeninizi yazıyoruz ve “done” tuşuna basıyoruz.
  • “done” tuşuna bastığınızda Son bir uyarı mesajı geliyor. Hesabı kalıcı olarak silmek istiyor musunuz sorusuna “Yes, delete my account” sekmesini tıklıyoruz.
  • Eğer adımları doğru biçimde yaptıysanız karşınıza aşağıdaki gibi bir bilgi metini gelecektir. Bu metinde “Hesabınız başarılı biçimde silinmiştir. Geri dönmenizi bekliyoruz” demekte.
  • Artık telegram uygulamasını tamamen silmiş bulunuyorsunuz. Telefonunuzdan telegram uygulamasını da kaldırdığınız takdirde Telegram’dan kurtulmuş olacaksınız.
  • Tekrar telegram hesabı oluşturmak için uygulamayı indirip kayıt işlemini yapabilirsiniz.
Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.