İphone internet Yavaş Sorunu ve Çözümü

İphone firmasının eski model cihazlarını güncellemeleri almasını engellemesinin ardından benim gibi İphone eski model telefonları olanlar için çileli günler başladı resmen. İphone 6 sahibi birisi olarak gerek İphone internet yavaşlama sorunu olsun gerek ise şarj süresi kısalma sorunu olsun birçok sorunla baş başayım. Bende bugün hem bu konuyu araştırayım hem de İphone de internet neden yavaş olur sorusuna bloğumda cevaplayım dedim.

İphone internet yavaş olmasının sebebi?

İphone sahibi bir kullanıcı iseniz hele ki eski model bir İphone sahibi iseniz artık iphone’nin güncellemelerini almadığınız için birçok sıkıntılı süreç ile baş başasınız diyebilirim. İşte bunlardan birisi ise internet hızında yavaşlama olması. Peki, yok mu bir çaresi? Elbette var ama kesin ve uzun vadeli çözümler değil baştan belirtmek isterim.

  • Kullandığınız mobil firmasının 4.5G altyapısına geçiş yaptığınızdan emin olun.

Birçok kullanıcı halen 3G internet hizmetini kullandığından şüphem yok. 4.5G altyapısına geçerek İphone de internet yavaş sorununa en kesin çözüme ulaşabilirsiniz.

  • Hücresel veri ve wifi aynı anda açık bırakmayın.

Birçok kişi bu iki internet bileşenini açık bırakmakta. Bu ikisini açmak birindeki internet bağlantısı azalınca diğerine geçiş yaptıracaktır. Fakat hem batarya ömrüne zararı vardır. Hem de pek verim alınmamaktadır.

  • Hangi uygulamaların interneti kullandığını sürekli kontrol edin.

Birçok uygulama artık internet ile bağlantılı çalıştığından kullanmadığınız uygulamaların internetinizi kullanmadığından emin olun. Bu maddeyi uygulamanız internet hızınızı gözle görülür biçimde artıracaktır.

  • Eğer bulunduğunuz ağda yoğunluk var ise internet hızınızın yavaş olması normaldir.

Bulunduğunuz bölgede örneğin Türkcell veya Turktelekom gibi kullanıcıları yoğun ise hepinizin birlikte tek bir ağı kullandığınız için internetiniz yavaşlama ihtimali yüksektir.

  • İnternet ayarlarınızı sıfırlamayı deneyin.

Ayarlar bölümünden internet ayarlarını sıfırlamanız var olan yapısal bir bozukluğu çözmeniz için yeterli olabilir.

İphone internet Yavaş Sorunu ve Çözümü
Etiketlendi:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.