Türkiye’de en çok turist çeken şehirler 2020

2 kıtayı birbirine bağlayan ülkemiz Türkiye’de öyle çok güzel yer var ki anlat anlat bitmez. Ama bugün sizlere Türkiye’de en çok turist çeken şehirler hakkında bilgilendireceğiz. Yaz mevsiminin gelmesiyle artık ufaktan tatil planları yapmaya başladık. Ülke dışına çıkamayacak olanların Türkiye de en çok turist çeken yerlere gitme planları arasında

  • Metropol İstanbul
Türkiye'de en Çok Turist Çeken şehirleri derledik. Plan yapmadan önce bu şehirlere göz atın.

Listemizin ilk sırasında ülkemizin metropol şehri İstanbul bulunmakta. Tarih boyunca farklı yaşamlara, medeniyetlere kucak açan İstanbul’da turistleri çekecek tarihi yapılar, boğazın ihtişamlı güzelliği kendine çekmektedir.

  • Antalya

Antalya’nın Akdeniz kumsalları ve doğasından bahsetmek olmaz idi. Antalya da deniz, kum, güneş desek yeterlidir.  Tarihi mekânlarının yanı sıra doğal güzellikleri ile Antalya’yı da Türkiye’de en çok turist çeken şehirler listesine ediyoruz.

  • Nevşehir – Kapadokya
Sunrise in Cappadocia, Turkey, with balloons and typical fairy chimney

3 numarada taş yapılarıyla ünlü olan Kapadokya yer alıyor. Bu doğal güzelliğini görmediyseniz kaçırmamalısınız. Peri bacaları, taş evleri ve doğal güzelliğiyle gidilesi bir yer.

  • Muğla

Deniz, kum, güneş gece hayatı denince akla ilk gelenlerden birisi de Muğla veya bodrumdur. İşte Muğla şehrimiz de turistlerin mekânları arasındadır.

  • Çanakkale

Ülkemizin kurtuluşunda önemli bir role sahip olan bu şehre her Türk gencinin gitmesi gerektiğinden listeye dâhil ediyoruz.

  • Denizli

Ege bölgesinde bulunan Denizli denince ilk akla gelen Pamukkale’dir. Eşsiz görüntüsüyle yerli ve yabancı turisti her daim çekmektedir.

  • İzmir

Eşsiz güzelliği sahip olan İzmir listemizde yer alıyor. İzmir’in doğal güzelliğinin yanı sıra tarihi yapılarında gezilecek yerler arasında.

  • Diyarbakır

Doğunun incisi olarak kabul edilen Diyarbakır da gezilecek görülecek birçok yer vardır. Bunlardan bazıları ulu camii, sülüklü han, Diyarbakır surları, Meryem ana kilisesi vs..

  • Gaziantep

Gaziantep ilimiz baklavası ile ün kazanmış olup doğal tarihi yapıları nedeniyle bir çok turisti ağırlamaktadır.

  • Edirne

Osmanlı devletine başkentlik yapmış olan Edirne’de birçok Osmanlı yapısı bulunmaktadır. Tarihe meraklı olan turistlerin önceliği Edirne’den yanadır.

Keşfedilmeyi bekleyen doğal güzellikler olarak Türkiye de gezilecek yerler nereleri var sizlerde yorum atarak belirtin.

Türkiye’de en çok turist çeken şehirler 2020
Etiketlendi:             

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.