Türkiye üzerinde oynanan oyunlar iyice artmaya başladı, 2016 yılında gözle görülür biçimde bu terör saldırılarında artış gözlemlendi. Son olarak 10 aralık 2016’da Beşiktaş – Bursaspor maçı ardından önce patlayıcı yüklü bir araba ardından canlı bombanın kendini patlatmasıyla ne yazıkki 8 si sivil 38 vatandaşımız şehit oldu. Çok değil sabahında yeni anayasa teklifi meclise sunulmuştu. Bazılarının hoşuna gitmedi ki bu kanlı eylemi gerçekleştirdiler.

15 Temmuzun ardından ülkemiz üzerinde oynanan oyunları hep birlikte görüyoruz. Neden Türkiye ? Neden mi çünkü büyük devletler güçlü Türkiye istemiyorlar. İşidmiş, DEAS mış, pkk imiş, pyd imiş bunların arkalarında büyük devletler durmasa bunlar destek almasalar bu kadar yayılamazlar.. Ama biz Türk milleti olacak bu oyuna gelmeyeceğiz. iç savaş çıkarmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Aynı kurtuluş savaşındaki gibi “Ya istiklal , ya ölüm ” parolasıyla hareket etmek mecburiyetindeyiz. Hiçbir provake eyleme alet olmamalıyız, kirli emelleri olan alçak düşmanlarımıza fırsat vermemeliyiz. Bir kürdüyle, Türküyle, lazıyla, çerkeziyle , romanıyla kocaman birer TÜRKİYE’yiz.

Bu yazıyı yazmak istedim , bir Türkiye sevdalısı olarak bu vatanda yaşamaktan onur duyuyorum. Her karışı bizim toprağımız. Bizi parçalamak , bölmek isteyenlere taviz vermemeliyiz.

Şehit haberlerine son dönemlerde alıştırıldık malesef, gün geçmesinki şehit haberi almayalım. ama bunun sonu elbet gelecektir. Ülkemiz huzura kavuşacak , ülkemizi bölmek isteyen hainler hain emellerine ulaşamayacaklardır bundan adım gibi eminim.

Bu yazıyı okuyan kardeşlerimden tek isteğim, lütfen sağduyulu olalım, galyana gelmeyelim. Unutmayın başka ülkemiz yok. Gidecek yerimiz yok. Bu vatan dedelerimizden , ninelerimizden emanet bize. Emanete en iyi şekilde sahip çıkmak boynumuzun borcu..

Güçlü Türkiye için Hep birlikte Gönül gönüle…

Terör saldırıları ve Türkiye’miz Kıssadan hisse
Etiketlendi:                     

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.