Pi Network nedir? Nasıl kullanılır?

Sanal paralar gün geçtikçe hayatımıza daha fazla girmeye başladı. Ülkeler bile birbirlerine bu paraları kullanarak ödeme yapmaya başladı. Bu kripto paralara geçtiğimiz günlerde yeni bir üye daha katıldı. O da Pi Network. Peki, bu Pi network nedir ve kullanımı nasıldır? Gelin hep birlikte bakalım.

Pi Network nedir?

pi network nedir, nasıl kullanılır?

Pi Network yakın zamanda ortaya çıkan dijital para birimlerinden birisidir. Daha çok yeni olduğu için yaklaşık 500 bin kullanıcısı bulunmaktadır. Kullanıcılara için bir cüzdan görevi görmektedir.

Pi Network kendi geliştirdiği Pi Coin adı verilen bir para birimini kullanmaktadır. Bu para birimi paranızı büyütmek ve sanal ortamda daha iyi bir alışveriş imkanı sunar. Pi Coin Türk lirası karşısındaki değeri şu an için 0.05 Türk lirasına denktir.

Pi network nasıl kullanılır?

Pi network para birimini kullanmak için yapmanız gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Biz sizlere bu adımları teker teker anlatacağız.
Bu işlemlere başlamadan önce dikkat edilecek bir hususu belirtmek istiyorum. Uygulamanın borsaya geçmesinin ardından işlem yapabilmeniz için gerçek adınız ve soyadınızı sisteme işlemeniz gerekmektedir. Bu yüzden kayıt esnasında ad ve soyadınızı doğru yazdığınızdan emin olun.

Adım 1

Pi Network uygulaması nasıl indirilir?

Öncelikle Pi Network uygulamasıAndroid ve iOS mağazalarından indirin.

Adım 2

Daha sonra uygulamayı açın. Karşınıza giriş yapmanızı sağlayan bir ekran gelecek.

Adım 3

Bu ekranda 2 seçenek yer alıyor. Birisi Facebook ile kayıt diğeri ise telefon ile kayıt. Siz hangisini istiyorsanız onunla kayıt olun.

Adım 4

Kayıt işlemlerini eksiksiz doldurun. Sonra Pi Network uygulamasından artık para kazanabilirsiniz.

Not: Uygulamaya kayıt olurken Davet kodu istemektedir. Bu kodu yazmak zorunludur. Bu yüzden Google Play Store veya Apple Store mağazasında bulunan yorumlardan birisinin davet kodunu kullanabilirsiniz.

Davet kodu olmayanlar için kişisel pi network davet kodum : uslanmaz91

Adım 5

Para kazanmak için yapmanız gereken ana sayfa da bulunan şimşek ikonuna tıklamak. Bu ikona 24 saat aralıklarla tıklamanız gerekiyor. Bir diğer para kazanma yöntemi ise davet kodunuzu sosyal medya da paylaşmak. Kullanıcılar üye olduklarında her kazandıkları pi Coin’in %25’i sizin hesabınıza yatıyor.

Pi Network nedir? Nasıl kullanılır?
Etiketlendi:             

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.