nasil-iyi-insan-olunurNasıl İyi Bir İnsan Olunur ?

İnsan arkasında mülk bırakmaz. Vücut dahi kendinin değildir, ödünç alınmıştır. Bu nedenle insanlar birbirlerini kırmamayı öğrenmeli. Çünkü arkalarından bırakacakları tek şey anılmaları olacaktır. İnsan biriyle iletişim kurarken davranışlarına dikkat etmeli. Karşıdakikişiyi kırmamaya özen göstermeli. Söyledikleri her şeyi dinlemeli aksi takdir de bu davranışı saygısızca olur. Karşıdaki kişiye empati kurmalıyız. Size yapılmasını istemediğiniz hiç birşeyi karşı tarafa yapmamanız söylememeniz gerekir.

Madde çürür ama anılar hep bizimledir. İnsanlıkta yaşamak mümkündür. Bencilliği bırakıp bizi yaşatan çevremizle uyum içinde olursak kendimizi miras olarak bırakabiliriz. Yardımlaşmanın olduğu toplumlarda huzur, refah ve mutluluk olur. Yardımlarımızı elimizden geldiğince esirggememiz gerekir. Bu eş, dost, akraba ya da tanımadığımız her hangi birileri hiç fark etmeksizin.

Hakkında bilgi sahibi olmadığınız şeyi aktarmazsanız, hakkında bilgi sahibi olmadığınız şeyin ardına düşmez, hakkında bilgi sahibi olmadığınız şeyi istemez iseniz bu sizi iyi kılar. Kendi doğrularınızı başkalarına zorla kabul ettirmeye çalışmayınız, en güzel şekilde öğüt vererek açıklayabilirsiniz.  Doğruyu yapmak için destekçi beklenmemeli kendi doğrularına varılmalı.  İyilik engellenmemeli, önü açılması lazım. Ümitleri hep olmalı insanın herşeye iyilikle yaklaşmalı ve sabırlı olunmalı. O zaman herşeyin yoluna gireceğine emin olabilirsiniz.

Nasıl İyi Bir İnsan Olunur ?
Etiketlendi:         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.