Microsoftun efsane yazışma programı olan messenger live devri bitmek üzere. Messengerin yerini artık skype adlı program alacak. Bazı kullanıcıların maillerine 15 marta kadar skype geçiş yapın bildirimi gelmiş.

 

Messenger gidiyor , skype geliyor kısacası msn e elveda diyoruz.

Sizde kontrol edin, ben kontrol ettim ve tarih vermemesine rağmen skype‘ye geçeceğini bildiren aşağıdaki metni yollamışlar bana. İşte o metin :

boşluk Merhaba.

Var olan Messenger hizmetini dünya genelinde (Messenger’ın kullanılmaya devam edileceği Çin anakarası dışında) devre dışı bırakacağız ve Messenger ile Skype’ın mükemmel özelliklerini bir araya getireceğiz. Microsoft Hesabınızı (Messenger ID’nizle aynı şekilde) kullanarak Skype’a güncelleyip oturum açın ve tüm Messenger kişileriniz parmaklarınızın ucunda olsun. Önceden olduğu gibi anlık ileti gönderebilecek ve görüntülü sohbet edebileceksiniz. Ayrıca cep telefonunuzda ve tabletinizde Skype ile iletişim halinde kalmanın yeni yollarını keşfedeceksiniz.

Facebook ve netlog öncesi populerliği fazla olan yazışma programlarından olan messenger’in kaldırılması gerçekten üzücü bir durum. Şahsen kalsaydı daha iyidi. Ama herşeye alıştığımız gibi skype ‘de alışırız sıkıntı değil.

Şahsen ben özleyeceğim messengeri, titreşim yollama filan hani.. Bi ara çocukken hoşumuza giden msn yönleri…

 

Messenger Gidiyor, Skype Geliyor | Msn e Elveda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.