Korona Virüsünden Korunma

Covid-19 (korona) virüsünden nasıl korunur?

Korona virüsü oldukça hızlı bir şekilde yayılmaktadır. Hastalığın kuluçka süresinin uzun, hastalığın yayılma hızının ise oldukça hızlı olmasından kaynaklı kişilerin kendi izolasyon sürecini başlatmaları ve herkesin korona salgınından başta kendisini korumasının önemi artmıştır. Korona virüsünden korunmanın adımlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kişilerin bağışıklık sistemini güçlendirmeleri virüse yakalansalar dahi çabuk atlatmalarını ve sadece taşıyıcı olarak kalmalarını sağlar.

Korona virüsünden korunmak için hijyene ve temizliğe dikkat edilmesi gereklidir. Sık sık el temizliği, duş alınması ve su sabundan uzaklaşmamak önemlidir. El dezenfektanı, 80 derece ve üzerindeki alkol ile el vücut temizliği sağlanması da virüsün insan vücudunda dış yüzeyde barınmasının önünü alacaktır.

Virüsün ciğerlere inmesinin önüne geçebilmek adına elin ağız ve burun ile temasını kesmek ve yüze dokunmamak önemlidir.

Zorunda kalmadıkça dışarı çıkmamak ve market alışverişi gibi zorunlu nedenler ile dışarı çıkıldığında maske eldiven kuralına uyum sağlamak gereklidir. İzolasyon süreci de burada devreye girmektedir.

Kişilerin sosyal mesafeyi korumaları da alması gereken önlemleri arasında görülmektedir. Sosyal mesafe alanının en az bir metre olması damlacık yolu ile hastalığın bulaşmaması açısından önemlidir.

Korona Virüsünden Korunma
Etiketlendi:             

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.