Korona Virüsü Yaş Risk Aralığı

Korona virüsü yapılan araştırmalar neticesinde orta yaş üzerindeki kişilerde taşıyıcı ve hasta olarak iki türlü şekilde görülmektedir. ancak en belirgin risk aralığı ise 55 yaş üzerinde taşıyıcı konumda değil direkt hasta konumunda görülmesidir. Korona virüsünün yaşlara göre risk dağılım tablosunu aşağıda bulabilirsiniz.

0 – 2 yaş arası bebeklerde korona virüsü taşıyıcı konumunda görülmektedir. Bebeklerin özellikle anne sütü ile beslenen bebeklerin bağışıklık sisteminin güçlü olması bu hastalığı taşıyıcı konumunda çabuk atlatmalarına vesile olmaktadır. Ancak dünya genelinde korona virüsünden 2 yaş bebek ölümü 1 kişi ile sınırlıdır.

2 – 15 yaş aralığı çocuk grubu ise tıpkı bebekler gibi taşıyıcı durumundadır. Dünya genelinde 13 yaşında bir çocuğun taşıyıcı olarak değil direkt hasta olması ve ölümle sonuçlanan bir adet vaka mevcuttur.

15 – 30 Yaş aralığı taşıyıcı konumundaki genç kuşatır. 30 yaş sonrasında enfekte olan hastanın risk aralığı giderek artmaktadır.

30 – 55 yaş aralığı ve 55 yaş üzeri hastaların kendilerini izolasyon süreci ile koruma altına almaları gereken gruptur. Dünya genelinde enfekte olarak vefat eden kişi oranına bakıldığında %90 grubun bu yaş aralığında olması tesadüf değildir.

Konu eklenme tarihi 11 Nisan 2020. Daha sonraki tarihler için güncelleme yapılacaktır korona virüs yaş aralığı ile ilgili.

Korona Virüsü Yaş Risk Aralığı
Etiketlendi:         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.