internette-fenomen-nasil-olunurPopülerliği son yıllarda büyük artış gösteren sosyal medya ve araçları ile sizin de internette sesinizi duyurabilmeniz mümkün.Fakat milyarlarca kullanılıcıyı baz alırsak, böyle bir medya içerisinde yüksek ilgi çekmek bir hayli zordur.Her ne kadar ünlüler çok fazla takipçiye sahip olsa da ünlü olmadan da birçok takipçi ve beğeni elde edebiliriz.

Peki bunu nasıl yapacağız?

İnternette Nasıl Fenomen olurum ? İnternette Fenomen Olma Yolları nedir diyenler vardır elbette.

Öncelikle temel sosyal medya araçları olan Facebook,Twitter,Blog,Foursquare gibi önde gelen araçları sık sık kullanacağız.Facebook hesabınız olsa bile bazen twitter ‘dan geri kalmanız sizi birçok şeyden mahrum bırakabilir.Bu nedenle her alanda aktif olmamız gerekmektedir.

Facebook ‘da Fenomenlik;

Şahsi düşünceme  göre facebook ‘da fenomen olmak twitter ‘a göre daha zorlu ve çilekeştir.Facebook ‘da bir sayfanız ve ya videonuz çok beğeni alması gerekir.Reklam verebilirsiniz fakat yine de gönderilere gerekli beğeniyi sağlayamazsınız.Bu yüzden Facebook ‘da fenomen olma amacınız var ise iyi bir sayfa edinip iyi şeyler yazmalısınız.Ve kesenin ağzını açıp bazen reklam da vermelisiniz. Bu dediklerimizi yapsanız bile fenomen olacağınıza kesin bir yargı oluşturamayız.

Facebooktan bir örnek vereyim isterseniz baaddini hepiniz duymuşunuzdur nasıl fenomen oldu facebook sayesinde. Farklı girişimler farklı sayfalar hep ilgi çekmiştir. Ders alabilirsiniz bunlardan.

Twitter ‘da Fenomenlik;

140 karakter sınırlı yazılar yazabileceğimiz Twitter ‘da gündemin içinden yazılar yazarsak ve ya özgün tespitler yaparsak birçok re-tweet alırız.Bu sayede birçok kitleye ulaşır, takipçi elde ederiz.

Fakat önemli hususu tekrarlamak isterim.Kesinlikle gündelik ve hayatın içinden olan yazı ve tespitler genç kesimin ilgisini çekmektedir.Bu sayede de istediğiniz kategoriye hitap edebilirsiniz.

Twitter ‘da gündemi yakalamak için de soldaki Trend Topic bölümünden de popüler olan başlıklara twit atabilirsiniz.
Twit atarken retweet olacak yazılar yazmaya gayret edin.

 

Twitterden fenomen olmaya bir örnek vereyim isterseniz , ama olumsuz açıdan  bakın bir Galatasaraylı kızımız ne yazmış. Bunu gören fenerliler bu durumu reetweed ile arkadaşlarına duyurur bu Galatasaraylı kızımızın takipçilerinde olağandışı artışlar olur doğal olarak.
İşte twiit :
null

 

 

İnternette Fenomen Nasıl Olunur ?
Etiketlendi:                     

İnternette Fenomen Nasıl Olunur ?” üzerine bir düşünce

  • 17 Ekim 2014, 15:55
    Kalıcı bağlantı

    lan gerizekalı böyle hikayemi olur a…k. bune kadın bedenini reklam edicek millet re twit atıcak saçma ya saçma inan sende inan saçma . ben nediyim galatasaray falan filan takımı yense s.. kesip sizinle paylaşıcammı diyim he PİSLİK

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.