Hamileler için Koronadan Korunma Yöntemleri

Korona virüsü en çok hamile anneleri tedirgin etmektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli durum korona virüsünün anne karnındaki bebeğe etki etmemesinin bilimsel olarak kanıtlamış olmasıdır. Korona virüsü gebe anneye bulaşsa dahi, amniyo sıvısının plasentayı çevrelemesi nedeni ile bu virüsün anne karnındaki bebeğe zarar vermediği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Hamileler coronadan nasıl korunur ?

Buna rağmen anne adaylarının hem kendilerini hem de bebeklerini bu salgından korumak adına yapması gereken bir takım yöntemler bulunmaktadır. İlki beslenme alışkanlığını değiştirmemek ve dengeli beslenme diyetini kendince ev ortamında uygulamaktır. Anne adayının alması gereken protein dengesini sağlaması, bağışıklık sistemini güçlü tutacağı için virüse yakalansa dahi, kolay atlatacağının sinyalini vermektedir.

Anne adayının temizliğine önem vermesi, kıyafetlerini 60 derecede yıkaması, yaşama alanını havalandırması ve kendini eğer mümkünse ev içerisinde izolasyona alarak, bu süreci insanlardan teması keserek sağlaması önemlidir. Bu sayede başta kendi sağlığı olmak üzere bebeğinin sağlığını da korumaya yönelik bir adım atmış olur. Anne adaylarının hem fiziksel, bedenen sağlığına dikkat etmesi hem de psikolojik açıdan ruh sağlığına dikkat etmesi önemlidir.

Hamileler için Koronadan Korunma Yöntemleri
Etiketlendi:             

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.